Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Taje barové kultury v ikonickém Alcron baru: BOOKS & BOOZE s Tomášem Mozrem a milovníky dobrého pití a zajímavých příběhů

Oblíbený pražský hotel Alcron, který loni po citlivé renovaci znovuotevřel své brány jako Almanac X Alcron Prague, je historickou ikonou, která spojuje tradice s moderním stylem. Alcron byl vždy jednou z předních destinací pro milovníky gastronomie, originálních koktejlů, zábavy a pohostinnosti. Byl také oblíbeným místem setkávání a mezi jeho hosty vždy byly uznávané osobnosti své éry – hvězdy světa hudby a filmu, významní podnikatelé, politici, státníci a mnozí další.

Svým nenapodobitelným stylem toto místo nepřestává lákat ani v 21. století. Kromě osobité atmosféry a nabídky hosty zaujme také originální a sofistikovanými eventy. Úplnou novinou jsou tematické večery BOOKS & BOOZE cílené na barovou kulturu a literaturu s podporou společnosti Ultra Premium Brands, které se jednou měsíčně konají v legendárním Alcron baru. Průvodcem fascinujícím světem koktejlů, jejich historie, ale i přítomnosti, je renomovaný odborník na barovou literaturu, pan Tomáš Mozr.

Tomáš Mozr vlastní impozantní sbírku více než 500 barových knih, všechny tyto tituly přečetl a pečlivě nastudoval. Jeho odborné znalosti a vášeň pro mixologii jsou jedním slovem nakažlivé. Každý, kdo navštíví jeden z večerů, si odnese nejen nové poznatky a doporučení, ale také neopakovatelný zážitek z degustace koktejlů.

Každý měsíc se můžete těšit na neformální a pohodové setkání s Tomášem Mozrem, který se podělí o své znalosti, příběhy i pikanterie ze světa koktejlů. Nejedná se o jednu z dalších strojených prezentací, ale o příjemnou a volnou diskuzi a především sdílení vášní s ostatními milovníky dobrého pití. Tým Alcron baru vás uvítá degustačními koktejly, které budou inspirované daným tématem. Přijďte si užít nejen skvělou atmosféru baru, ale také chvíle plné nových objevů, smyslných chutí a zajímavých příběhů.

Tato jedinečná událost je otevřená všem, kteří chtějí prozkoumat tajemství světa koktejlů a barové kultury. Přijďte a nechte se unést do světa, který spojuje znalost, vášeň a sofistikované pití.  Pokud se zúčastníte šesti z dvanácti tematických večerů, stanete se členem unikátní skupiny „Friends of Alcron“ a můžete se těšit na speciální překvapení. Objevte nové dimenze barového umění s „BOOKS & BOOZE a Tomášem Mozrem v Alcron baru!

PROGRAM KOKTEJLOVÝCH VEČERŮ*

TERMÍN BRAND TÉMA
30.1. Ferrand Cognac Rapper vs. Aristokrat: Exkurze do světa koňaku
27.2. Fever-Tree, Crodino Pití a pijáctví aneb suchý únor trochu jinak
26.3. Los Siete Misterios Agáve pro vše dobré i zlé
23.4. Gloria Jak káva ke koktejlu přišla
28.5. Plantation Staré české knihy barmanské
25.6. Citadelle Novodobé ginové šílenství
30.7. Angostura, Averna Řeč bylin
27.8. Citadelle Hotelové bary
24.9. Campari, Cinzano Cocktail Hour: Čas aperitivu
29.10. Plantation Rum: nápoj, který dobyl svět
26.11. Wild Turkey Barmanské příručky: čeho se držet a komu věřit
10.12. Terroir Champagne Champagne in full swing

*Změna programu vyhrazena

Tomáš Mozr a tým Alcron baru přivítají hosty vždy ve dvou vlnách, od 17: 00 a 19:00. Hosté se mohou připojit kdykoliv během této doby. Akce je vedena formou neformálního rozhovoru a doprovázena degustačními porcemi koktejlů na dané téma, které připravil tým Alcron baru s použitím partnerské značky.

Zdroj a foto: https://www.alcronprague.com/bar/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *