Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Výstava DEEP LOVE: Propojení umění s ochranou oceánů

V galerii Gramu v Praze se chystá výjimečná událost pro milovníky umění i ochrany životního prostředí. Od 7. března do 10. dubna bude hostit Gram výstavu s názvem DEEP LOVE, která představí talentovaného umělce Ondřeje Michálka a jeho nové dílo.

Výstava DEEP LOVE slibuje spojení umění s hlubšími myšlenkami o současném světě a zároveň poskytne podporu pro organizaci Seaspiracy, zabývající se ochranou oceánů. Mio přispěje částí z výtěžku z prodeje svých děl této důležité environmentální misi.

Mio aktivně působí na výtvarné scéně již téměř deset let a jeho tvorba se neustále vyvíjí a mění, přičemž si stále udržuje svůj osobitý rukopis. V rozhovoru se umělec vyjádřil k procesu tvorby, své inspiraci a důležitosti vyjadřování emocí prostřednictvím umění.

Charakteristika tvorby a inspirace
Mio se momentálně inspiruje mořem a oceány, a to jak jejich fyzickými atributy, tak i emocionálním podtextem. Jeho práce vystupuje zejména kresebně, figurativně a dynamicky, kde každý obraz začíná vizualizací v jeho mysli, před tím než se promítne na plátno. Své motivy pak kreslí přímo na plátno bez použití referencí.

Vliv na společnost a environmentální podnět
Jeho díla reflektují nejsilnější lidské emoce, zejména lásku, kterou považuje za důležitou z hlediska vyvažování nálad ve společnosti. Umění by mělo podle Mia motivovat k pozitivním akcím a otevírat témata, jako je ochrana oceánů.

Stropní obraz – DEEP LOVE FROM ABOVE
Zvláštní pozornost bude věnována přes čtyři metry velkému stropnímu obrazu nazvanému DEEP LOVE FROM ABOVE. Mio se inspiroval renesančními stropními malbami, které se v současném umění téměř nevyskytují. Jeho úmyslem je přinést nový pohled a vyvolat zájem diváků o spojení lásky a oceánů. „V tomto neobvyklém konceptu se návštěvníci ocitají pod hladinou, přičemž však vnímají hloubku nad sebou. Je to jako koukat nahoru do hloubky, což přináší zajímavý paradox zážitku – být pod vodou a přesto se dívat nahoru na hloubku.”

Seaspiracy a její role na výstavě
Organizace Seaspiracy, známá díky stejnojmennému dokumentárnímu filmu, je partnerem výstavy. Jejím cílem je zvyšovat povědomí o důležitosti ochrany oceánů a podněcovat k zodpovědnějšímu přístupu k rybolovu. Při zakoupení díla z výstavy přispíváte organizaci SEASPIRACY na podporu záchrany oceánského a mořského ekosystému.

Těšíme se na setkání s uměleckým dílem Ondřeje Michálka na výstavě Deep Love, která slibuje nejen vizuální potěšení, ale i reflexi nad stavem naší planety.

ONDŘEJ MICHÁLEK | MIO
Umění hlubin a lásky na výstavě DEEP LOVE s podporou Seaspiracy

Výstava uměleckých děl je vždycky jako cesta do duše tvůrce, ale někdy se může změnit i v cestu do hlubin moří a oceánů. Vstupte do světa hlubin a emocí, kde se setkává fantazie s realitou. Mio, mistrovský vizionář moderního umění, představuje svou nejnovější sbírku děl v prostoru Gram od 7. března do 10. dubna 2024. Jeho výstava “DEEP LOVE” je nejen cestou do jeho nitra, ale také do podmořských údolí, kde se střetáváme s nekonečnými hloubkami emocí a lásky.

VÝVOJ TVORBY A INSPIRACE
Jeho vývojový oblouk tvorby není jen o zdokonalování techniky, ale o neustálém hledání nových cest vyjádření. “Tvorbu beru jako stále trvající proces,” říká Mio. “Pořád se snažím svůj styl posouvat dál, ale tak, abych si zachoval výrazný rukopis.” Miova tvorba je o hledání a objevování. Každý tah štětce, každá kresba, má svůj vlastní příběh a zanechává za sebou stopu života. Momentálně je jeho hlavní inspirací moře a oceány. “Mám k nim pocitově velmi blízko a podmořský svět mě naprosto uhranul,” dodává. “Jsou to místa, kde nacházím svou inspiraci, svůj klid a svou vášeň.”

V Miových dílech se mísí hrdá tradice renesančních mistrů s moderním vyjádřením emocí. “Nejtypičtější je rozhodně linka. Ta je stavebním bodem každého mého obrazu,” vysvětluje. Jeho práce není o kopírování reality; je o vyjádření vlastního vnitřního světa a emocí.

TECHNIKY V TVORBĚ
Jeho díla vycházejí z kresby z paměti, která předchází každému obrazu. “Nepoužívám zde tak ani referenci, ani model, kreslím právě mou představu z hlavy,” sdílí Mio. Maluje akrylovými barvami, které mu umožňují pracovat s plochami i barevnými přechody. “Na některých obrazech se pak objevuje i sprej či textura,” dodává.

EMOCE A POSELSTVÍ DĚL
Láska, jako nejsilnější lidská emoce, proniká skrze Miovu tvorbu. “Mým jazykem je lidská figura, která vyjadřuje emoce díky své póze a výrazu,” vysvětluje Mio. Jeho tvorba nese silnou emocionální zprávu, která má vyvážený přesah nad autora samotného. Věří, že umění by mělo vyvažovat náladu společnosti, ukazovat jim alternativní cesty a motivovat lidi.

STROPNÍ OBRAZ JAKO UNIKÁTNÍ KONCEPT
Jedním z nejzajímavějších konceptů v Miově práci je přes čtyři metry velký stropní obraz. Inspirací pro tuto unikátní koncepci se staly renesanční stropní malby, které Mio transformoval do současného umění. “Práce s perspektivou byla jednoznačně největší výzvou,” přiznává. Jeho dílo s názvem “DEEP LOVE FROM ABOVE“ má za cíl přinést nový pohled a vyvolat zájem diváků o spojení lásky a oceánů. V tomto neobvyklém konceptu se návštěvníci ocitají pod hladinou, přičemž však vnímají hloubku nad sebou. Je to jako koukat nahoru do hloubky, což přináší zajímavý paradox zážitku – být pod vodou a přesto se dívat nahoru na hloubku.”

SPOLUPRÁCE S ORGANIZACÍ SEASPIRACY
Jeho díla nejsou pouze estetickou zkušeností; jsou i zvýšeným hlasem pro ochranu moří a životního prostředí. Jeho spojení s organizací SEASPIRACY potvrzuje význam spojení umění s tématy ochrany přírody. “Zde je myslím důležité si uvědomit, že akce na ochranu oceánů a životní prostředí obecně mohou být různé. Od těch malých po ty velké, ale vše se počítá,” říká Mio.

Výstava DEEP LOVE představuje více než jen uměleckou expozici; je to pozvání k zamyšlení nad hloubkou emocí a podporou ochrany našich oceánů. Přijďte si prohlédnout tento jedinečný svět emocí a fantazie, který nám Mio nabízí ve svých dílech v prostoru Gram od 7. března do 10. dubna 2024.

Autor: Ondřej Michálek | www.miosigned.com
Kurátor: Kristína Kadáková
Termín výstavy: 7.3. – 10.4. 2024
Vernisáž: 20.3. 2024 v 18:00
Místo: Gram – Záhřebská 23, Vinohrady, Praha
FB: https://www.facebook.com/events/406715688570673/?ref=newsfeed
Web: https://www.dudesandbarbies.gallery/mio-ondrej-michalek

Foto: archiv výstavy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *