Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Specialisté: V utajení 1 – kdo si s kým hraje?

V pondělí 25. března večer uvede TV Nova další premiérovou epizodu oblíbeného detektivního seriálu Specialisté s názvem V utajení 1, která je první částí stejnojmenného dvojdílu.

Vyšetřování svede dohromady hned dvě elitní policejní oddělení, vedle týmu majora Strouhala se na něm podílí ještě Národní centrála proti terorismu, extremismu a kybernetické kriminalitě, jejímž členem je také kapitán Petr Hájek (Vojtěch Vodochodský). Při pátrání se tak potkává s kapitánem Matějem Karasem (Marek Lambora), kterého, aniž by to zatím tušil, u Specialistů brzy nahradí. Matěj se totiž rozhodne „mordpartu opustit, protože si uvědomí, jak moc mu chybí adrenalin, jež je s životem v utajení neoddělitelně spojen. Navíc se do své skryté identity natolik vžil, až sebe i kapitánku Koutnou (Zuzana Kajnarová) dostal do situace, jež jim byla osobně velmi nepříjemná. Odchod od Specialistů tedy vidí jako jedinou možnost.

Při autonehodě zemřou dva policisté Národní centrály proti terorismu, extremismu a kybernetické kriminalitě. Případ začíná vyšetřovat Strouhalův tým, ale do práce jim zasahuje i jednotka z kyberkriminality. Zejména kapitán Hájek (Vojtěch Vodochodský), jenž chce objasnit smrt svých kolegů. Nejasné kompetence mezi jeho oddělením a Specialisty je však při vyšetřování zdrojem určitého napětí.

Oba mrtví policisté byli v utajení a předstírali, že jsou zaměstnanci pražského magistrátu, kteří mají na starosti výběrové řízení a následně přípravu smlouvy mezi městem a společností HS Communication Systems. Ta má dodat městu software, který propojuje všechny jeho digitální databáze. Nyní je ale pochopitelně celá akce zmařena. Proto šéf jednotky kyberkriminality přichází s okamžitým nápadem, aby Zuzana (Zuzana Kajnarová) s Matějem (Marek Lambora) nastoupili na místo mrtvých kolegů a pokusili se získat klíčové dokumenty od whistleblowera Davida Bárty, který spolupracuje s policií. Má totiž podezření, že software má bezpečnostní chybu a může se stát bránou k úniku informací. Zuzana s Matějem souhlasí a odjíždí do hotelu, kde se koná setkání zástupců města a dodavatelské firmy, aby zde sehráli úlohu manželského páru, jenž je zaměstnán na pražském magistrátu. Záhy se ale ukáže, že havárie dvou policistů nebyla obyčejná nešťastná náhoda a že v tomto případě nepůjde pouze o vyšetřování korupce.

„Z mého pohledu se mi moc líbil jeden dvoudíl, který již máme natočený. Jednak jsou dvoudíly stále poměrně nové, ale hlavně to pro mě byla jedna z nejlepších epizod, kterou jsem ve Specialistech točila. Řešíme totiž případ jako policisté v utajení, jsme tudíž v civilu a hrajeme zaměstnance magistrátu. Máme úplně jiné kostýmy než obvykle, je to velmi elegantní oblečení. A navíc hrajeme s Markem Lamborou manželský pár, což bylo hezké a vtipné, protože jsem jinak spíše jako jeho starší sestra. Ale je to velmi pěkně napsaný a natočený díl a my tam máme opravdu co hrát,“ zavzpomínala před časem na natáčení této epizody Zuzana Kajnarová.

Diváci mohou každou novou epizodu tohoto seriálu sledovat vždy 7 dní před její televizní premiérou na Voyo.

Na Specialisty se můžete těšit každé pondělí ve 20.20 na TV Nova!

Zdroj a foto: TV Nova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *