Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sport

Kam o Velikonocích na lyže

Tady jste pravděpodobně ještě nebyli: okolí průsmyku Turracher Höhe (1 763 m)  na rozhraní Štýrska a Korutan patří mezi skvosty rakouských Alp, o kterém mnoho Čechů zatím neví. Výborně si zalyžujete bez choasu a hektiky alpských megastředisek a v hotelu Hochschober si užijete nádherný relax a v minus patnácti si můžete zaplavat venku – ve vyhřívaném jezeře.

Název Turracher Höhe označuje obec, alpský průsmyk a široké sedlo v rakouských Alpách. Stejnojmenné středisko s jezerem Turrach je rozděleno hranicí mezi dvě spolkové země: Korutany a Štýrsko. Hranice mezi oběma zeměmi probíhá napříč středem jezera. Turracher Höhe je zpřístupněna turistickému ruch jak v zimě, tak v létě.

Lyžařská oblast s jistou sněhovou pokrývkou 1.390 – 2.205 metrů
Sjezdovky sahají až do nadmořské výšky 2.205 a nenechají žádné přání zimních nadšenců nesplněné. Skutečnost, že sjezdovky jsou většinou pokryté sněhem až do pozdního jara, zajišťuje  kombinace nadmořské výšky a promyšleného systému umělého zasněžování. Lyžaři, snowbordisté a milovníci carvingu se mohou na širokých a prostorných sjezdovkách skutečně vyřádit. Ale absolutní zvláštností Turracher Höhe je mnoho „malých senzací“, které nesmírně zhodnocují celé středisko a činí z něj přitažlivou zimní destinaci.

Veličenstvo ráčí….
… ptá se „Pistenbutler“, který u Vás najednou na sjezdovce zabrzdí a nabídne Vám skleničku sektu nebo speciální osvěžující kreace „Frizzango“ (sekt řezaný ovocnou šťávou z manga) a opět odfrčí na svém ski-doo, který je „převlečený“ za mercedesa. Podobnou raritou se nemůže hned tak nějaké středisko pochlubit. Na jezeře se na jaře s prvními teplými paprsky objeví zmrzlinář se zmrzlinovým vozem „Dolce vita na sněhu“.

Nabídka sjezdovek a lanovek
Lyžařský areál na Turracher Höhe tvoří 43 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti. K nejoblíbenějším patří Panorama (červená), Zirbenwald (červená) a Märchenwald (modrá). Většina z nich je i uměla zasněžována, takže nevznikají na slunných svazích ani na jaře výluky. Areál je propojen 14 lanovkami a vleky.  Sjezdovky na sebe navazují, takže lze okruh zvládnout během půl dne. Největší převahu mají středně obtížné, které jsou značené červeně. Celá řada z nich má však strmé úseky, takže si přijdou skutečně na své i nároční lyžaři.

Hotel Hochschober – zážitky pro všechny smysly
Hotel se nachází na břehu jezera Turrach, 763 metrů nad mořem. Půvabné pohoří Nockberge, které obklopuje hotel Hochschober ze všech stran, a alpská příroda mají po celý rok co nabídnout. A hotel se svou bohatou a opravdu zajímavou nabídkou pro dobrou pohodu umožňuje hostům napínavý a zároveň relaxační pobyt. „Vybudovat na jižním břehu jezera Turrach, na nádherném místě uprostřed horského masívu Nockberge, neobyčejnou horskou chatu,“ to bylo snem manželů Leebových v roce 1929. Letos slaví hotel 75. narozeniny a patří k prázdninové hotelové extralize.

Svět vody, tepla a dobré pohody
Proslulým se stal hotel Hochschober především svým jedinečným světem vody, tepla a dobré pohody, který je všem hotelovým hostům volně k dispozici, a který je pro mnohé hlavním magnetem při volbě dovolené. Najdete tu bazény, vířivky, sauny, parní lázně a velkou nabídku procedur a terapií  pro dobrou pohodu a požitkářské lenošení. Toto požitkářkářské lenošení je jedním z hlavních principů prázdninové filozofie hotelu Hochschober, které se v hotelu říká HochschoberN (česky : hóchšóbrovat). Hóchšóbrování – to je uvolněné vychutnávání si možností, které místo nabízí, bez pocitu nutnosti využít jich všech. Hochšóbrovat neznamená „absolvovat“ ale jen si užívat, vychutnávat a neplánovat, co se musí ještě stihnout.

Jezerní koupaliště Seebad
Část jezera, u kterého hotel leží, je ohrazená a v něm je voda o mnoho stupňů teplejší, než v jeho zbytku. Tento na celém světě jedinečný systém umožňuje celoroční koupání ve průzračně čisté vodě zahřáté na 32°C v jezeře, které je jinak velmi studené. Jezero s chladnou vodou ale zase výborně poslouží jako ochlazovač po sauně – jedné z mnoha, které se nacházejí kousek od břehu.

Svět Dálného východu
Tradici pěstování dobré pohody z Dálného východu sleduje Hochschober už dlouho. Od počátku roku 2005 překvapí hosty uprostřed alpské krajiny na břehu jezera Turrach čínská věž. Zde má nyní svět Dálného východu v hotelu Hochschober svůj domov. Čínská věž je nejen architektonicky autentická, ale i atmosféra je zde opravdu čínská – a k tomu nádherný výhled na jezero a pohoří Nockberge. V nejvyšším patře byla umístěna „Krásná čajovnu na kopci“, pod ní se scházejí milovníci jógy, v druhém podlaží jsou prostory pro procedury terapie tradiční čínské medicíny (TCM) a dolní podlaží má multifunkční využití.

Čtenářský salón Wortreich
Pokud se vám nebude chtít do plavek, zajděte si do čítárny. Je tu na tři tisíce knih včetně česky psaných. Relaxovat jde dobře i při stolních hrách. Je tu pro ně vyčleněná samostatná místnost se speciálními hracími stoly.

Prázdninový hotel pro všechny generace
Hotel Hochschober je prázdninový hotel pro všechny generace. Přicházejí sem stejně tak rádi mladí jak starší, rodiny s dětmi a poslední dobou stále častěji celé velké rodiny: Rodiče, děti a vnoučata přijíždějí společně a i navzdory nejrůznějším zájmům zde tráví společně prázdniny. K pravidelným hostům patří i ženy, které si zde dopřávají procedury pro krásu a odpočinek.

Zdroj a foto: www.hochschober.at, www.turracherhoehe.at

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *