Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Donutil, Adamczyk, Žilková, Stropnický, Medvecká a další terčem humoru nového seriálu Vytoč mého agenta. Ti se budou divit…  

Televize Prima uvede v neděli 24. března první díl nového komediálního seriálu Vytoč mého agenta. Jeho humor střílí do hereckých řad a na nic se neohlíží. Terčem vtípků nejsou jen herci, kteří v seriálu hrají sami sebe, ale i jejich nic netušící kolegové jako Miroslav Donutil, Veronika Žilková a Martin Stropnický, Marek Adamczyk a další.

„Proč si všichni myslí, že herci za peníze všechno udělaj? Protože udělaj!“ nebo „Hercům polechtáš ego a skočí z okna, když potřebuješ,“ říká Martha Issová Kryštofovi Hádkovi v kanceláři herecké agentury Stein. A i když jde o repliku ze scénáře, ví, že je na tom kus pravdy. Právě na fórcích z herecké branže, z přemrštěných hereckých eg a na legraci ze sebe samých stojí seriál Vytoč mého agenta. Na paškál si Martha Issová, Kryštof Hádek, Tomáš Maštalír a Zuzana Kronerová v rolích hereckých agentů vezmou celou řadu svých kolegů.

Jejich fórku neunikl například ani Miroslav Donutil, který v seriálu nehraje a nejspíš vůbec netuší, že se jeho pověst dostala do seriálu. „Donutil od nás odchází, včera mi volal. Pozvala jsem ho na víno, ta lahev stála snad patnáct stovek a nic. Vypil tři,“ říká Zuzana Kronerová. „Tři? To je dost…“ diví se na oko Kryštof Hádek. Scénář si vystřelil i z napjatých vztahů mezi exmanželi Veronikou Žilkovou a Martinem Stropnickým, s nimiž chce herecká agentka Andrea (Martha Issová) schůzku – pochopitelně s každým zvlášť. „Zítra chci se Stropnickým oběd ve Slavii, zarezervuj stůl na moje jméno,“ žádá Martha Issová svoji asistentku, ta ale pohotově odvětí, že má zítra už naplánovaný oběd s Veronikou Žilkovou. „Tak to nějak vyřeš, já je potřebuju oba. Stropnickému se Žilkovou těžko můžu nabídnout společnej oběd. Tak prostě jeden domluv na dvanáct a druhej na druhou hodinu. Budu jíst dvakrát,“ vyřeší prekérní situaci Martha Issová alias Andrea. Na svůj typ doplatil v seriálu Marek Adamczyk. „Poptávají herce italský typy ideálně kolem třiceti let, tak mě napadlo, že kdybychom opálili Adamczyka…?,“ uvažuje nahlas Daniel Krejčík coby asistent Hugo.

Rozmazlená kráva Táňa Medvecká
Zatímco tito zatím netuší, že jsou oběťmi vtípků nového primáckého seriálu, herci, kteří v seriálu hrají sami sebe museli prokázat notnou dávku nadhledu. Jednou z nich je i herečka Taťjana Medvecká. Ta se o sobě díky seriálu dozvěděla nepěkné věci. Poté, co odmítla roli ve filmu Petra Zelenky, ji Martha Issová nazvala rozmazlenou krávou. A to hned několikrát. „Dobrý den, paní Táničko, já jsem se vám moc chtěla omluvit za ten včerejšek, já si to samozřejmě absolutně nemyslím, že jste kráva. Spíš jsem to myslela tak, jako že jste první dáma Národního divadla, že máte Thalie a spoustu filmových cen, takže je úplně pochopitelný, že se chováte jako kráva,“ říká například v roli Andrey. Sama Martha ty kolegy, kteří v seriálu hrají sami sebe, obdivuje. „Je to strašně ošemetný, protože hranice mezi realitou a fikcí je pro mnoho lidí velmi tenká. Určitě některé věci vycházejí z reality, ale myslím si, že tam je určitý posun, který nabízí co nejvíc legračních, někdy konfliktních, bláznivých situací. Svým způsobem kolegy, kteří tady hrají sami sebe, obdivuju, protože se pustili na tenkej led,“ uznává Martha Issová. I když ta má v seriálu jako jedna z mála fiktivní roli, i do ní propašovala fórek na sebe samou. Udělala si legraci z toho, že v témže seriálu hraje pod svým civilním jménem i její sestřenice Klára Issová, která přijde o roli poté, co se na ni dlouhé měsíce poctivě připravovala. „Rok vyjednávání, bůhvíkolik schůzek, všechno to lítání do L. A.,lekce angličtiny… Klára střílí z luku, jezdí na koni, hází oštěpem…,“ vypočítává Kryštof Hádek vše, co se v přípravě na roli naučila. „Oštěpem házela ta druhá Issová, ta horší,“ vložila Martha, aniž by toto měla ve scénáři, do příběhu vtípek, který vychází z toho, že si je lidé i po mnoha letech v branži stále pletou.

První díl seriálu Vytoč mého agenta sledujte dnes ve 20.15 na Primě.
Více o seriálu Vytoč mého agenta: Co o hercích nevíme, ale oni a jejich herečtí agenti prožívají každý den? Seriál Vytoč mého agenta vypráví komediální příběhy z castingové agentury. V té je každý den plný pracovních i lidských nástrah: snaha uspokojit náročné potřeby hereckých hvězd, neustálý boj s konkurencí, komplikované osobní vztahy, které se často pletou do pracovních záležitostí – to vše musí tým agentury zvládnout, a obstát tak každý den v boji, který s sebou přináší mnoho absurdních a komických situací, stejně jako dojemných momentů a opravdových lidských dramat. Jedinečnost celého projektu doplňuje velmi zábavný model, ve kterém herecké hvězdy, které agentura zastupuje, hrají samy sebe.

Call My Agent nebo, chcete-li, Dix Pour Cent posbíral ve světě řadu prestižních cen a desítky nominací. Získal Globy za nejlepší televizní film i za nejlepší herecké výkony, má Mezinárodní cenu Emmy Awards za nejlepší komedii a celou řadu cen filmové a televizní kritiky.

Režie: Michal Blaško, Jakub Machala
Kreativní vedení projektu a dramaturgie: Alice Nellis
Kreativní producent FTV Prima: Jana Skořepová
Projektový producent FTV Prima: Pavel Vyhnalík
Producent projektu: Gordon Lovitt (Now Productions)
Šéfproducenti FTV Prima: Lucia Kršáková, Lenka Hornová

Zdroj a foto: Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *