Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sex a vztahy

Sluch a zvuky v sexualitě

Sluch patří k pěti lidským smyslům. Zvuky vnímáme především uchem. V případě hodně silného hluku lze vnímat i kůží, a to ve formě lehkých otřesů a vlnění vzduchu.

Zvuk procházející zvukovodem naráží do bubínku, který se rozechvěje a vibrace přenáší přes kladívko, kovadlinku a třmínek až do hlemýždě. Tam na vibrace reagují smyslové buňky, které informace o zachyceném zvuku vedou pomocí sluchového nervu k dalšímu zpracování do mozku.

Zvuky hrají v sexu důležitou roli od nepaměti: sdělují touhu, rozkoš a rytmickou zpětnou vazbu. 

Sluch a sexualita: Smyslové propojení
Zvuky a mluvení jsou jedním z nejčastějších prostředků svádění. Ať už se jedná o poslech, smyslnou konverzaci nebo čtení textu, vnímání zvuků dokáže stimulovat mozek k tomu, aby byl vtažen do děje a aktivoval centra touhy.

Zvuky mohou fungovat jako stimulátor touhy. Sex je navíc doprovázený i zvukovými projevy, jako je vzdychání, sténání a podobně. Zvukové projevy partnerů tak fungují i jako indikátor spokojenosti či nespokojenosti a zpětná vazba k průběhu sexu.

Zvuky dokonce dokážou u člověka vyvolat tzv. mozkový orgasmus. Ten se projevuje jako elektrizující mrazení či mravenčení a u každého člověka nastává v reakci na jiné akustické spouštěče. Mezi ty nejčastější patří šeptání, česání vlasů, šustění fólií a papíru, zvuky vody a padajících kapek, ale také zvuky a šumy ozývající se při jídle, jako je žvýkání nebo mlaskání.

Fenomén příjemných zvuků (ASMR)
ASMR – Autonomous sensory meridian response je v překladu autonomní senzorická meridiánová reakce.  Jde o pocit brnění, který obvykle začíná na pokožce hlavy a pokračuje po zadní části krku a horní části páteře. Reakce bývá spojená s příjemným zážitkem a euforií mírného stupně. Nejčastěji ji vyvolávají sluchové nebo vizuálními podněty.

ASMR zvuky a sexualita
ASMR je čím dál více spojováno se sexuálním potěšením. Z poslední studie zaměřené na vnímání sexuality v ASMR videích vyplývá, že 5 procent lidí využívá ASMR k sexuální stimulaci. ASMR může být dobrou inspirací pro předehru, může také posílit uvolnění a zvýšit propojení páru po sexu jako druh meditace.

Typy ASMR zvuků:
1) Roleplay
Jedním z nejrozšířenějších ASMR jsou tzv. roleplay = hraní rolí, například na kosmetičku, kadeřnici, manikérku či prodavačku. Koncept je založený na hře, kdy na vás tvůrce (většinou žena) mluví, konejší, pečuje, a přitom ťuká nebo škrábe na různé předměty. Pokud je vše natočeno kvalitně a tvůrce umí roli zahrát, máte reálný pocit, že je o vás velmi dobře postaráno.

2) Food
Food ASMR jsou velmi oblíbené. Tvůrce si připraví několik druhů sladkostí nebo jiných pokrmů a postupně ochutnává, mlaská či křupe. Mlaskání je jeden z velmi rozšířených spouštěčů touhy, a proto má food AMRD milionová zhlédnutí.

3) Slizy & modelíny
Velký zájem sklízí také sliz nebo modelína. Slizy se mezi sebou různě míchají, přehazují se z ruky do ruky, a přitom tvůrce k divákovi promlouvá šepotem.

4) Hauly, story times, tutorialy
Zajímavou ukázkou jsou také hauly, vyprávěcí videa, tutorialy atd. Od klasických ukázek se liší tím, že tvůrce na diváka šeptá a předměty, které ukazuje využívá jako zdroj příjemných zvuků.

Tipy pro lepší sex

  • Komplimenty. Říkejte si s partnerem během sexu nahlas komplimenty, chvalte sebe i své tělo.
  • Dráždivá a sprostá slova. Někoho může používání tzv. dirty talk sexuálně naladit.
  • Dávejte a vnímejte signály. Hlasité vzdychání, sténání, hekání posilují vzrušení během sexu. Také pomohou partnerovi rozeznat, co je vám příjemné.
  • Sex po telefonu. Příjemné zpestření milostného života.
  • Erotický hudební podkres. Stimulující účinky může mít také vhodně zvolená hudba.

 Zajímavosti:

  • Lékařský obor, který zkoumá lidský sluch, se nazývá audiologie.
  • Člověk dokáže slyšet frekvence přibližně v rozmezí 20 Hz až 20 kHz (běžný lidský hlas má frekvenci zhruba od 200 Hz do 800 Hz).
  • Sluch nám pomáhá s orientací v prostoru – díky tomu, že má člověk uši po stranách hlavy.
  • Uši patří mezi erotogenní zóny a jejich líbání či lehké okusování patří mezi oblíbené sexuální praktiky.
  • Některým lidem po sexu zvoní nebo „šustí“ v uších. Jedná se o přirozenou věc. Hypotézy tvrdí, že to může být důsledek zrychleného tepu, změn krevního tlaku a prokrvení těla po sexu.

Zdroj: Růžový slon, foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *