Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Kapela Pilot vypouští dlouho avizované album Happy End

Skupina Pilot představuje své debutové album s názvem Happy End, na kterém pracovala přes dva roky. Na novince se podílel textař Jenda Vávra a producenti Jan Steinsdörfer a Filip Vlček. Je uzavřením jedné éry a začátkem nového období skupiny. Piloti současně uvádí také videoklip ke stejnojmennému singlu. Happy End vychází u RedHead Records a už nyní je k dispozici na všech streamovacích platformách i kanále YouTube.

Kapela Pilot získala pozornost na hudební scéně již v roce 2021 vydáním EP MEZI NÁMA. Nyní přichází s plnohodnotnou deskou, z nichž 4 skladby vydala jako ochutnávku – ATB*Ty, Tik Tak, DOMA a Hey Siri. Právě poslední zmíněná a vydaná píseň Hey Siri si získává u posluchačů popularitu. Vypráví o lásce k umělé inteligenci – AI. Album nabízí celkem 9 písní, které se nesou v soundu, jenž Piloti s nadsázkou nazývají jako Broadway pop. „Snažili jsme se najít zvuk, který nám na české hudební scéně chyběl – moderní, ale tak nějak muzikálově přestřelený. Desku jsme společně s producenty pečlivě produkovali a je tak plná vokálů, smyčců, dechových nástrojů, ale i funky baskytar a elektroniky,“ láká k poslechu frontman Daniel Hrdlička.

Klíčovou inspirací k pojmenování alba byl Danielův oblíbený citát od Johna Lennona: „Na konci všechno dobře dopadne. A jestli to dobře nedopadlo, tak to ještě není konec.” Tato myšlenka se promítá do celého alba, které se tematicky mimo jiné zabývá typickými dnešními problémy, jako je rozhodovací paralýza, „kultura dokonalosti“ na sociálních sítích nebo již zmíněná love story o AI.

Spolu s debutovým albem vychází také klip k eponymní skladbě „Happy End”, ve kterém kapela hraje v kabaretu pro podivné publikum. Každý z přítomných charakterů totiž představuje jednu z písní na debutovém albu. „Klipem jsme chtěli podtrhnout, že celou desku vnímáme jako jeden ucelený příběh. Celé je to o naději, že každý se nakonec může dostat ke své osobní katarzi, ať už se děje cokoliv,“ popisuje Daniel.

„Happy End je pro nás uzavřením jedné éry a zároveň novým začátkem. Chystáme se na letní Happy End Tour, kde nové písně představíme lidem po celé ČR a doufáme, že nás začne objevovat a poslouchat více a více lidí,” dodává společně kapela Pilot. „Tour vyvrcholí 1. října pražským křtem v Malostranské besedě, na kterou chystáme special show s dalšími doprovodnými muzikanty. Doufáme, že se tam uvidíme,“ uzavírá Matěj Sirotek, bubeník kapely.

Foto: archiv kapely

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *