Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zvířata

Pohoda na zahrádce?  Nezapomínejte na vašeho psa! 

Teplé dny přímo vyzývají k tomu, abychom trávili více času na našich zahrádkách. Pokud je součástí rodiny také pejsek, tak víte, že zahrada není jen vaše království, ale také místo, které miluje i váš čtyřnohý parťák.  I v krásné zahradě ale můžete mít spokojeného psa, je mu však potřeba dopřát dostatek prostoru a zábavy!  Poradíme vám, jak na to!

1. Jen zahrada nestačí
Zahrádka pejskovi nabízí spoustu možností pro zábavu a pohyb, ale pokud zde bude váš pes trávit spoustu času o samotě, může se mu brzy omrzet. Nezapomínejte se proto svému parťákovi alespoň chvíli věnovat. „Pokud bude pes trávit celé dny sám na zahradě, je přirozené, že si bude hledat zábavu v podobě hrabání záhonků, pojídání všeho možného a nebo kousání zahradního nábytku,” radí Zuzana Sequensová, odbornice na výchovu psů z e-shopu Spokojenypes.cz.. Psa berte pravidelně na dlouhé procházky, po kterých mu na lumpárny už nezbyde energie!  

Je ale normální, že ne každý den máte dostatek času na dvě dlouhé procházky a společnou hru. Zvlášť ve dnech, kdy i se potřebujete věnovat také práci na zahrádce. Aby se pejsek nenudil, vybavte se proto hračkami, které ho zabaví i v době, kdy se mu zrovna nemůžete naplno věnovat.

Náš tip: Trixie Dog Activity překážky
Pokud má váš pes bystrou hlavičku a energie na rozdávání, trénink agility triků je pro vás jako dělaný! Překážky Trixie Dog aktivity jednoduše rozložíte na zahradě a užijete si spoustu zábavy. Trénovat můžete slalom, přeskoky, podlézání nebo různé triky dle libosti! Celá souprava se snadno rozloží a nezabere příliš místa.

Náš tip:  Míček plný pamlsků Rogz Tumbler
Úžasná hračka, která skvěle procvičí psí hlavičky. Tumbler od značky Rogz lze naplnit pamlsky, které vypadávají skrze tři různé otvory. Hračka se díky kulatému tvaru mazaně pohybuje z místa na místo a pro pejska je tak hon za odměnou daleko zábavnější a atraktivnější!

2. Zase ta klíšťata
Teplé dny strávené venku s sebou sebou bohužel přináší i zvýšenou aktivitu klíšťat, která jsou rok od roku odolnější. Klíšťata navíc nejsou jen otravná, ale můžou vašim psům způsobit i vážné problémy.  V boji s klíšťaty vám nejvíce pomůžou preventivní opatření. Naštěstí existuje celá řada antiparazitních přípravků, které můžete přesně přizpůsobit potřebám vašeho mazlíčka.

Náš tip: Foresto antiparazitní obojek pro psy
Chlupáčům žijícím na zahradě doporučujeme spolehlivý antiparazitní obojek. Jeho výhodou je, že je voděodolný a nestane se vám proto, že první větší déšť smyje účinnou látku.  Díky tomu je váš pes před klíšťaty a blechami chráněn po dobu 7-8 měsíců. Obojek je navíc zcela netoxický, bez zápachu a s nepřetržitým uvolňováním účinných látek do kůže zvířete.

3. Přizpůsobte zahradu potřebám vašeho psa
Pošlapané záhonky, rozhrabané krtince a mulčovací kůra a polámané rostlinky: to je noční můra každého majitele aktivnějšího pejska.  Většině problémům můžete předejít tím, že zahradu pohybu psa uzpůsobíte.

Na oblíbené trasy můžete postavit malý chodníček, díky kterému zabráníte nepěkným udusaným místům. Například můžete počítat s tím, že nejoblíbenější trasa vašeho hlídače povede právě po obvodu zahrady.   Pokud máte větší zahradu, snadno od sebe oddělíte záhonky a prostor, ve kterém se bude moct pes volně pohybovat. Nebo můžete místa, kam nechcete, aby váš čtyřnohý parťák běhal, obehnat malým plůtkem.

V neposlední řadě nezapomínejte na to, že pes potřebuje svůj osobní prostor, kam se bude moct kdykoliv schovat a odpočívat. Mělo by to být stinné místo v oddělené části zahrady, kde najde v létě úkryt před horkem, ale také před nechtěnou pozorností návštěv. Může se jednat například o boudu, nebo i jen o oddělený prostor, kam budete moci

Náš tip: Elektronický neviditelný plot Dog trace d-fence 101
Neviditelný plot efektivním způsobem naučí psa respektovat vymezený prostor pro jeho volný pohyb. Jednoduše tak vytyčíte hranice vaší zahrady, zabráníte útěkům nebo od sebe oddělíte místa, kam nechcete aby váš pejsek běhal.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *