Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Proč nás bolí svaly a jak se zbavit bolesti

Pokud jste v dobré kondici, jde všechno líp, to určitě znáte. Fyzická kondice podporuje vyrovnanou psychiku a vzájemně se doplňují. Takže každým pohybem či tréningem obdarováváte nejen pohybový aparát, ale i mozek a nervy. Proto se po výkonu cítíte skvěle, obzvlášť když jde o venkovní aktivitu. Je fajn, když vás pohyb táhne, ale i tady je třeba držet se pravidel, které pomohou přetavit výkon v dobrý pocit a to nejlepší pro tělo.

Proč nás po námaze bolí svaly? To nám říkali už ve škole, na vině je kyselina mléčná, ale co s tím? Kyselina mléčná se ve svalech tvoří při rozkladu glukózy. Při jejich běžném zatížení se v nich nehromadí, a to i díky jaternímu metabolismu, který ji odbourává. Ale co když je fyzická zátěž příliš velká? V tomto případě je všechno jinak, kyselina mléčná se ve svalech hromadí, a to přináší bolest nebo i křeče z přetížení.  A pokud nejste na námahu zvyklí a máte malou svalovou sílu, může dojít k mikro poranění svalových vláken. Zní to nebezpečně, ale není to tak horké. Svaly totiž mají vysokou schopnost regenerace, a když se o ně dobře postaráte, dostanete je poměrně rychle zpět do formy. Každopádně je žádoucí se těmto stavům vyhnout.

Jak na to a co vás ochrání? Určitě strečink. Při orientaci na výkon je mnohdy opomíjený, a přitom je jeho základem. Nikdy nezatěžujte ztuhlé svaly, nejprve je třeba je zahřát a uvolnit. Statický strečink není před běháním vhodný, protože protáhne pouze sval a utlumí aktivitu svalových vláken, čímž sníží jejích výkon. Dynamický je pravým opakem. Cviky provádíme v pohybu a jde o různá kroužení, úklony a předklony trupu s fixovanou pánví. Pokud děláme kmihy, nikdy nejde o prudké pohyby. Umožní prohřát střed těla, a tak zajistí správné držení těla i koordinaci všech jeho částí. Stejně důležité je protažení po výkonu. Zhruba 20 min po výkonu jsou svaly prokrvené a protažením zkráceného svalstva předcházíme bolesti z namožení. Správným strečinkem současně posilujeme svalovou sílu, zvyšuje se svalová pružnost a stáváme se ohebnější. Správný strečink pomáhá regeneraci svalů a způsobuje, že se po námaze cítíme dobře. Pokud budete tělo zatěžovat pravidelně a pozvolna s ohledem na celkovou fyzičku, tkáně zvýšené aktivitě přivyknou a vy budete v pohodě. A abyste se na další pohyb těšili, relaxujte! Je úplně jedno, jestli si dáte masáž, vířivku, bazén nebo saunu, zaleží jen na vás. Masáž odplaví únavové látky. Na většině míst těla ji zvládnete sami a k tomu vám pomohou masážní přípravky. Stačí použít třeba tradiční Francovku a kombinovat ji s masážním gelem či krémem.  S odplavením únavových látek výborně pomůže konopný extrakt, obsahují ho gely i krémy. U krémů dbejte také na kvalitní masťový základ, abyste si nepodráždili pokožku.

A rada na závěr? Hýbejte se a sportujte pro radost a dobrý pocit. Vychutnejte si příliv endorfinů tak, jak je libo, protože určitě nejde o strhání těla. Naopak! Je důležité nepřetěžovat se a zátěž si dávkovat. Pěkně pozvolna, aby vaše svaly, klouby, úpony i šlachy zůstaly dlouho v pohodě a ve vzájemné souhře.

Alpa Sport Star je určená všem, kteří jsou rádi v pohybu ať je jim 20 nebo 80. Nejde o to, jak staří jste, ani o to, jestli jde o sport nebo se hýbete jen pro radost. Alpa Sport pomáhá profesionálním sportovcům k vyšším výkonům i těm, kteří jsou znavení třeba jen z krátké chůze. A proto má své trvalé místo v masérnách profesionálů stejně jako v domácích lékárnách. Jednoduše umí zasáhnout tam, kde je třeba.

ALPA Sport gel  s chladivým účinkem výrazně uleví od bolesti svalů a kloubů po fyzické námaze. Bylinné extrakty a přírodní silice dávají gelu anestetické, uvolňující a protizánětlivé účinky. A to ocení nejen sportovci ale všichni, které trápí klouby nebo bolavá záda

ALPA Sport gel je přírodní směs extraktů nejznámějších léčivek jako je levandule, hřebíček, tymián, rozmarýn, zázvor, měsíček nebo arnika. Tyto v kombinaci s mentolem a kafrem dokážou prokrvit tkáně a ulevit tělu po námaze, ať jde o sport nebo třeba práci na zahradě. Gel je navíc obohacený o pokožku revitalizující kreatin. Balení 210 ml za cenu: 81Kč

Zdroj a foto: www.alpa.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *