Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Tali představuje své Kvalitní umění

Mladá tvář české hudební scény, písničkářka a slamerka Tali (známá také jako Tady Tali na Instagramu, kde baví více než 90 tisíc fanoušků svými slovními hříčkami), přichází s odvahou a vtipem se svým albem Kvalitní umění, které přirozeně navazuje na předchozí EP Nelásky. Tali se rozhodla vzít osud svého debutového alba do vlastních rukou a sama jej prohlásit za kvalitní umění s vědomím, že to za ni nikdo jiný neudělá. Křest desky proběhne 6. června 2024 v Café v Lese. Novinka vychází u RedHead Records a už nyní je k dispozici na všech streamovacích platformách.

Nadsázka a humor, které jsou patrné již z názvu a obalu alba, se propisují i do textů a prostupují aranžemi celého díla. Produkce Dominika Zezuly písně žánrově rozkročila od elektro popu přes indie folkové balady až po ozvěny taneční hudby a pop punku. Každá skladba existuje ve svém vlastním mikrokosmu a celé album je propojené tematicky, v textech, které se většinou točí kolem vztahů – s muži, se sebou a často obojí najednou.

„Tali měla od začátku jasno, co chce na své desce ukázat. V první řadě nebýt závislá na jakýchkoliv žánrových konvencích. Na albu se pracovalo s ‚holistickým‘ přístupem, kdy na začátku ani nebylo jasné, které skladby se na něj nakonec dostanou. Takový oldschool přístup. Ke každé skladbě jsme přistupovali individuálně. Cílem bylo ukázat autorku jako člověka a osobnost a zároveň vytvořit svébytnou koláž, kterou by nemohl napsat, složit a zazpívat nikdo jiný,“ popisuje spolupráci Dominik Zezula.

Album obsahuje celkem 11 skladeb, které jsou často velmi osobní a vychází přímo z autorky. Základy písní skládala Tali sama s kytarou, následně se ladily aranže, žánrové vlivy a celková nálada písní. „Během celého procesu tvorby alba od stavění aranží až po finální nahrávání zpěvů jsme se s klukama výsostně bavili. Pokud se tenhle pocit alespoň částečně přenese na posluchače, budu považovat misi Kvalitního umění za splněnou. Jsem vděčná všem hudebníkům, kteří se na desce podíleli, a hlavně producentovi Dominiku Zezulovi za jeho originální hudební nápady a vytvoření bezpečného prostoru na tvorbu,“ komentuje Tali.

Na desce Kvalitní umění Tali spolupracovala se špičkou hudební scény, kromě již zmíněného Dominika Zezuly dále s Jakubem Juránkem, Janem Váňou, Matoušem Čápem, Janem Nikendeym, Danielem Zezulou, Tomášem a Martinem Havlenem.

Křest alba se uskuteční 6. června v Café v lese. Jako host vystoupí Jakub König a kmotry Kvalitního umění budou Dominik Zezula a Tomáš Havlen.

Foto: Ivan Kassa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *