Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Venkovní truhlík jako nový? Dopřejte mu ochranný nátěr

Máte dojem, že vaše venkovní kovové truhlíky už dělají více ostudy než parády? Neutrácejte zbytečně za nové. Jejich zašlou slávu pomůže obnovit multifunkční nátěr Balakryl Metal 2v1, který plní funkci základní i vrchní barvy a navíc ochrání kovové povrchy před korozí.

Pusťte se do renovace
Pod vrchní barvu na kov je zpravidla potřeba použít ještě základní nátěr, který povrchu dodá potřebnou ochranu. Nátěr Balakryl Metal 2v1 však spojuje vlastnosti základní i vrchní barvy, takže si během renovace pohodlně vystačíte jen s jedním produktem. Dále budete potřebovat brusnou houbu, ochranné rukavice, míchátko na barvu a plochý štětec (směs syntetických a přírodních štětin).

Čistota je půl úspěchu
„Nezapomeňte, že kvalita a životnost nátěru vždy závisí na tom, jak důkladně byl povrch před natíráním očištěn. Všechny původní nesoudržné nátěry proto důkladně odstraňte pomocí hrubé brusné houby. Prach vzniklý broušením omeťte a celý truhlík omyjte vodou se saponátem. Na závěr ho ještě opláchněte čistou vodou,“ radí Radek Kříž, technický poradce značky Balakryl.

Použijte antikorozní nátěr
Na takto připravený a suchý povrch nanášejte akrylátový vodou ředitelný nátěr Balakryl Metal 2v1. „Tato jednosložková barva na podklad krásně přilne a vytvoří hedvábně matnou, vysoce pružnou vrstvu, která je mimořádně odolná vůči povětrnostním vlivům. Kovové povrchy navíc chrání před vznikem rzi a prodlouží tak jejich životnost,“ vysvětluje Radek Kříž. Obsah plechovky před aplikací důkladně rozmíchejte. Dbejte přitom na to, abyste do barvy nevmíchali vzduchové bubliny. Nátěr aplikujte neředěný pomocí plochého štětce, a to ve 2–3 vrstvách s odstupem cca 4 hodiny.

NÁŠ TIP: Akrylátový vodou ředitelný nátěr Balakryl Metal 2v1 je určen na všechny druhy kovů, plechů, dřevo, beton a další povrchy bez použití základní barvy. Tato multifunkční jednosložková barva výborně kryje, ochrání před korozí a je mimořádně odolná vůči povětrnostním vlivům. Dostupná je v 9 základních odstínech nebo si ji můžete nechat natónovat až do dalších 20 000 barev.

Ozdoba domu i balkonu
Po úplném zaschnutí barvy truhlík naplňte zeminou a zasaďte do něj květiny. Kromě tradičních muškátů či levandule jsou oblíbené například petúnie, begonie, lobelky nebo zahradní sedmikrásky. Truhlík pak postavte na okenní parapet, zavěste na balkon nebo umístěte ke vchodovým dveřím či na zahradu. Uvidíte, že rostliny v nově natřeném květníku krásně vyniknou a budou vám ozdobou i potěšením až do podzimu.

Zdroj a foto: Balakryl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *