Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Češi se jezdí vykoupat na jeden den k moři

Dovolenou u moře si každoročně dopřávají statisíce Čechů. Nejraději míří do Chorvatska, Itálie nebo Řecka. Ne každý ale může odjet na týden pryč. Díky nabídce víkendového koupání na Jadranu si teď může baterky dobít prakticky každý. V pátek večer vyrazí, celou sobotu stráví na pláži u moře v Chorvatsku a v neděli dopoledne je opět doma. Takový výlet dnes stojí zhruba 1500 korun a dopřává si jej stále více, zejména mladších Čechů, Moravanů a Slezanů.

„Díky tomu, že jako česká jednička na Chorvatsko máme na pobřeží Jadranu celou řadu míst, kde můžeme jednodenním cestovatelům zajistit základní zázemí u pláže, a protože tam máme zdaleka nejvíc delegátů, kteří se o ně postarají, můžeme lidem tyto krátké výlety za sluníčkem dopřát i se servisem na místě,“ uvádí Blanka Hrubá, výkonná ředitelka cestovní kanceláře Travel Family.

Do Chorvatska odveze klienty pohodlný klimatizovaný autobus. Jednodenní cestovatelé ráno vystoupí v blízkosti některého z ubytovacích zařízení cestovní kanceláře, kde se jich ujme delegát. „Vybíráme místa blízko u pláže na Istrii nebo v Dalmácii. Je to skvělé zpestření třeba pro mladé lidi, kteří rádi podnikají netradiční věci. Může to být taky fajn dobrodružství pro tatínky s trochu odrostlejšími dětmi a podobné skupiny cestovatelů. A i když nejde o tradiční zájezd, na místě je vždy čeká náš delegát, nebo majitel ubytovacího zařízení, který jim poradí, kde se převléknout, osprchovat, kde si nechat věci nebo kde se dá dobře najíst,“ dodává Blanka Hrubá.

Typický itinerář jednodenního koupání v moři:

  • V pátek odpoledne nebo večer pohodlně nastoupíte do autobusu směr Jadran.
  • V sobotu ráno budete první na pláži. Celý den užíváte sluníčka a koupání v moři a dalších aktivit typických pro pobyt u moře.
  • V sobotu večer na určeném místě a v určeném čase opět nastoupíte do autobusu, tentokrát směr Česko.
  • V neděli ráno nebo dopoledne jste zpátky doma.

Nástupní místa jsou v celé ČR: Brno, Břeclav, České Budějovice, Frýdek-Místek, Olomouc, Ostrava, Praha, Tábor, Trutnov.

„S sebou potřebujete jen pár drobností do malého baťůžku. Plavky, osušku, sluneční brýle, krém na opalování, oblíbenou knížku, pár drobných a dobrou náladu. Hned po příjezdu se osvěžíte koupáním v moři. To vám dodá energii na malý výlet po okolí. Ty úžasné výhledy za to rozhodně stojí. A po lehkém obědě v některé z místních restaurací, kde ochutnáte třeba čerstvé mořské plody, rybu na grilu, tradiční pljeskavicu nebo čevapi, si dopřejte odpočinek na pláží, koupání a slunění.

Večer před odjezdem autobusu ještě stihnete večeři s pohledem na zapadající slunce nad mořem. A určitě taky nezapomeňte ochutnat skvělou chorvatskou zmrzlinu,“ doporučuje jedna z delegátek Travel Family Lenka Laus.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *