Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Aktuální informace: Problémové odbavení u letů z Letiště Praha

Letiště Václava Havla Praha od neděle 30. června do úterý 2. července evidovalo problémové odbavení u 9 odletů. Téměř 50 procent těchto zavazadel již míří za svými majiteli a v průběhu dnešního dne bude odeslán zbytek zavazadel. Během včerejšího dne odletěly již všechny linky s plnou nakládkou. V současné chvíli by nemělo během dnešního dne docházet k problémům s nakládkou zavazadel. Letiště Praha i handlingová společnost CSAH se velmi omlouvají všem cestujícím, kterých se tyto komplikace dotkly. 

Letiště Praha i handlingová společnost CSAH vzhledem k nastalým problémům ihned spustily řadu opatření k nápravě vzniklé situace. Komplikace se podařilo stabilizovat díky posílení personálních kapacit při nakládce a vykládce zavazadel z řad administrativních pracovníků Letiště Praha. V dalších týdnech dojde následně k navýšení kapacit díky spolupráci s personálními agenturami. Letiště Praha také od včerejšího dne zřídilo speciální telefonickou linku 220 11 1444 pro cestující, kterým nedorazilo jejich zavazadlo do cílové destinace. Letiště Praha i nadále řeší a nastavuje několik dlouhodobých opatření, které povedou ke kontinuální stabilizaci dané situace.

Problémy zaznamenává Letiště Praha také u vykládky zavazadel. Letiště Praha proto doporučuje všem cestujícím, kteří se budou potýkat s delším čekáním při vyzvednutí svého zavazadla v Praze, aby vyplnili reklamační formulář na přepážce handlingové společnosti a zavazadlo jim bude během 1 až 3 pracovních dnů doručeno zdarma na uvedenou kontaktní adresu ve formuláři. Z řad zaměstnanců Letiště Praha jsme v tomto případě posílili také informační pracovníky pro cestující na příletech. Ti s nimi komunikují a hledají pro ně vhodné řešení jejich situace.

Důvodem této nestandardní situace je kombinace několika vlivů, především přetíženost vzdušného prostoru. Z toho pramení velká zpoždění a kumulace provozu do silných špiček, které v kombinaci s nedostatečným počtem zaměstnanců není možné odbavit bez dopadu na kvalitu. Intenzivně pracujeme na tom, aby se nenadálá situace vyřešila. K nápravě musí dojít také v rámci systémového řešení v evropském vzdušném prostoru, což bohužel neočekáváme.

V následujících dnech, i přes současnou stabilizaci situace, doporučujeme cestujícím, aby měli u sebe na palubě letadla nejnutnější léky a hygienické potřeby.

Zdroj a foto: Letiště Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *