Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Český projekt Wisdom Tree přináší unikátní boho plavky argentinské designérky

Český projekt Wisdom Tree pochází z rukou Dity Hasalové, které se život ze dne na den změnil s diagnózou rakoviny prsu. Průběh léčby přinesl mimo jiné i prostor a čas promyslet, jak dál. Tou cestou se stal vznik e-shopu s unikátními kolekcemi dámských plavek menších designerských značek, jež jsou zjednodušeně řečeno – promyšlené do detailu.

Wisdom Tree nabízí limitované módní kousky, ostatně i ty nejlepší plavky ztrácí punc, pokud je na pláži nosí další čtyři ženy. Pro výběr značek je významný nejen jejich přístup ke kvalitě (v kontrastu fast fashion), ale i firemní hodnoty a příběh. Stejnou roli jako design hraje i udržitelný přístup, či etická produkce v důstojných životních podmínkách.
Bohémské pro bohyně

V nabídce jsou nyní exkluzivně boho plavky značky Bliss Boheme navržené argentinskou designérkou žijící v Austrálii, vyráběny v malé rodinné dílně na Bali a produkovány v malých kolekcích umožňujících zahrnout do výroby detaily ruční práce. Plavky jsou zpracovány z látek získaných z kompletně recyklovaných materiálů. „Spolupracuji napřímo s designéry, kteří oblečení navrhují, nic nenakupuji přes prostředníky z velkoskladů. Kolekce jsou tak opravdu limitované, protože chci, aby se každá žena cítila ve svém oblečení opravdu jedinečně a nepotkávala v něm řadu dalších,“ doplňuje Dita Hasalová.

Ekologie umí být krásná
Plavky se vyznačují detailním propracováním střihů a jemnými boho printy, které jim dodávají na ženskosti. Části plavek s potisky jsou z materiálu REPREVE®, který vzniká recyklací PET plastů a je utkaný spandexovými vlákny. Plastové lahve tak dostávají druhý život, a méně jich tak končí na skládkách a v mořích.

Vnitřní podšívky jsou z luxusního materiálu Carvico Vita, vyráběného společností Econyl®, která se specializuje na přetváření odpadu na nejjemnější nylon. Vstupní materiál získávají z nevyužívaných rybářských sítí a z dalších zdrojů nylonu nalezeného v mořích.

Plavky mají mnoho variant střihů pro všechny typy postav a tvarů. Díky tomu se v nich každá žena může cítit žensky a pohodlně zároveň. „Jsou tvořeny pro všechny svobodomyslné, tvořivé a odvážné duše, které se nechtějí nechat svazovat konvencemi a rády se vyjadřují prostřednictvím originální a osobité módy,“ sdílí Dita Hasalová a doplňuje: „Mimo jiné, boho styl bude inspirovat i limitovanou kolekci originálních kabátů chystaných na podzimní sezónu.“

Let your inner goddess shine!

Zdroj a foto: www.wisdomtree.cz www.blissboheme.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *