Točí se nová pohádka a už se ví že: Z Honzy Ciny bude čert!

Vyhrál druhou řadu show Tvoje tvář má známý hlas, exceloval v seriálu Pustina, nebo jako Mauglí v Divadle Kalich, zahrál si ve vánoční pohádce a nyní točí další. Jan Cina se tu ale představí v úplně jiné roli – bude z něho čert Bonifác! A roli Lucifera se v pohádce Čertí brko, kterou poslední červencový den začal točit režisér Marek Najbrt, neuvidíte nikoho jiného než Ondřeje Vetchého. Ten se po více než 30 letech od vzniku filmu S čerty nejsou žerty opět vrací do čertovské role.

Příběh nás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle. Místní, kteří tu žijí běžným životem řemeslníků nebo sedláků možná ani netuší, že všechny jejich přestupky a nepravosti jsou pečlivě monitorovány místní pekelnou pobočkou. Hříchy zapisuje spravedlivě a neomylně kouzelné Čertí brko. Jednoho dne však přestane fungovat. Lucifer se rozhodne pověřit doručením nového čertího brka na pobočku Pervidle trochu zmateného čerta Bonifáce.  Je to ten nejlepší úkol, aby se mladý čert otrkal ve světě. Bonifác se vydává do Pytlova a hned jeho první zkušeností je, že mu zdejší šejdíř kouzelné brko ukradne. Tím se zpustí řetěz událostí, kdy Pytlov ovládnou místní vychytralci, lenoši a podvodníci, jimž se nakonec podaří uvěznit i samotného vládce pekel. Je na Bonifácovi, aby v sobě našel ty nejlepší vlastnosti a osvobodil Pytlov, Lucifera i získal srdce krásné Markétky.

V roli Bonifáce uvidíme Jana Cinu (herce, zpěváka a mimo jiné vítěze soutěže Tvoje tvář má známý hlas), Markétku hraje Judit Bárdos, Lucifera zmíněný Ondřej Vetchý. V dalších úlohách se objeví Marián Geišberg jako Markétčin otec. Místní občany s přiléhavými jmény Klouzek, Křiváček a Tlachal hrají  Jan Budař, Tomáš Jeřábek a Jan Maryško. Obyvateli Pytlova se rovněž stanou Marek Daniel a Jana Plodková či Michal Dalecký, v pekle budou naopak úřadovat Václav Kopta nebo Jakub Žáček.

Pohádka Čertí brko se bude natáčet v průběhu srpna a září v atraktivních českých lokacích – v Ledči nad Sázavou, Chrustenicích nebo Doksanech, několik dní čeká štáb také na Slovensku, premiéra  je plánována na listopad roku 2018, do kin ji uvede společnost Falcon.

Foto: Punk Film – Marek Novotný

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.