Chmelová brigáda je opět v kurzu…

Chmelové letní brigády nemusí nutně patřit k dobám minulým. Česání chmele si můžete na vlastí kůži připomenout na Dočesné Pivovaru Nymburk v sobotu 26. srpna. Na programu bude vedle česání chmele také bohatý doprovodný hudební program. Brány nymburského pivovaru budou pro příznivce zlatavého moku otevřeny od 10 hodin.

Nymburský pivovar bude v sobotu 26. srpna otevřen široké veřejnosti a již třetím rokem nabídne možnost vyzkoušet si, jak náročné česání chmele ve skutečnosti je. Na svém pozemku návštěvníkům nabídne ke sklizni 68 rostlin chmele, a to odrůdy žatecký poloraný červeňák. V areálu blízko Labe mají rostlinky ideální podmínky pro svůj růst a letošní příznivé počasí by mělo na konci srpna dovolit slavnostní sklizeň.

Návštěvníci budou moci začít česat chmel v 10 hodin a podle zájmu a rychlosti bude samotné česání trvat zhruba dvě hodiny. Dočesná 2017 pak v průběhu celé soboty nabídne zábavu pro malé i velké. Doprovodný hudební program bude pestrý. Zahrají kapely Huafi, Diesel či Nespoutaní hoši. Třešničkou na dortu bude hlavní hvězda Telegraf, která hudební line-up zakončí vystoupením od 17 do 19 hodin.

Pro osvěžení bude připraveno čepované jedenácti a dvanáctistupňové Postřižinské pivo, nebo třináctistupňový polotmavý Něžný Barbar. Přijet můžete klidně na kole nebo autem, čepovat se totiž bude i nealko Střízlík s poctivou chutí piva. Vstupné je samozřejmě zdarma.

Zdroj: www.postriziny.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *