Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Oskar pro Portugalsko, stalo se nejlepší destinací Evropy

Na World Travel Awards bylo Portugalsko zvoleno Nejlepší evropskou destinací. Jedná se o jedno z nejprestižnějších ocenění v cestovním ruchu. Turistického “oskara” převzala Statní tajemnice pro cestovní ruch Portugalska, Ana Mendes Godinho, na slavnostním večeru v Petrohradě.

Skutečnost, že Portugalsko získalo toto ocenění prvně, svědčí o tom, že je čím dál tím více vnímáno jako kvalitní destinace (jen v roce 2017 získalo 2.300 cen). Různorodost krajiny, posílená letecká spojení, dobrá dopravní infrastruktura v zemi, přívětivost a laskavost Portugalců vůči návštěvníkům, představují jedny z mnoho důvodů, proč porotci i hlasující Portugalsko zvolili.

Výhra představuje uznání pro všechny, kteří se svou prací podílí na přeměně Portugalska na jedinečnou turistickou destinaci, s různorodou turistickou nabídkou po celé zemi, na severu i na jihu, ve vnitrozemí i na pobřeží.

Portugalsko v průběhu galavečera v Petrohradě získalo nejvíce ocenění, dohromady 37. Lisabon se stal Nejlepším přístavem pro zámořské lodě, Madeira nejlepším ostrovem, Algarve bylo zvoleno nejlepší plážovou destinací Evropy a Portugalská turistická centrála se stala nejlepší turistickou organizací.

Výhrou v 37 kategoriích, o 13 více než loni, se posiluje image Portugalska nejen jako 3. nejmírovější země světa a 14. nejkonkurenceschopnější zemí v rámci cestovního ruchu, ale také jako země, kterou mají lidé rádi, neb ji každoročně navštíví 21 milionů turistů.

O SOUTĚŽI
Soutěž World Travel Awards byla vytvořena v roce 1993. Hlavním cílem je ocenit ty nejlepší z cestovního ruchu na globální úrovni a tím stimulovat konkurenceschopnost a kvalitu turistiky. Nominace udělují profesionálové cestovního ruchu z celého světa a každoročně vyhlašují ty nejlepší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *