Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Celebrity

5 zpěváků, kteří se díky talentové soutěži stali světovou špičkou

Ať už zvítězili, nebo ne, talentová soutěž je dostala na vrchol. Přesně takový je příběh irsko-anglické chlapecké hudební skupiny One Direction, mladé britské zpěvačky a textařky Leony Lewis, ohromující skotské zpěvačky Susan Boyle a mnoho dalších, kteří jsou vzorným příkladem, že reality show může být perfektním úvodem do světového showbusinessu. Stejný osud letos potkal i českého zpěváka Ladislava Bubnára, který zazářil v ruském The Voice aneb „Hlas Ruska“.

One Direction, skupina pěti chlapců, která v roce 2010 spustila dlouho nevídanou „boy band“ mánii a naprosté šílenství ze strany fanynek. Své slávě, a vzniku této formace, vděčí britské soutěži The X Factor U.K. Porotci soutěže rozhodli, že Harry, Niall, Louis, Liam a Zayn nejsou dostatečně silní jako sólisté, ale mohou v soutěži pokračovat společně pod příhodným názvem One Direction. Chlapci se do semifinálových kol probojovali písničkou „Torn“ a v dalších kolech se nebáli ani světových hitů např. „Your Song“ od Eltona Johna nebo „All You Need Is Love“ od The Beatles. Přestože v soutěži skončili třetí, v Británii si získali velkou oblibu, začali  lámat všechny rekordy a brzy společně vyrazili na světové turné. Nicméně, ani miliony prodaných desek a stovky po okraj zaplněných arén neudrželo kluky spolu. Soutěž a společná historie jim posloužila jako kvalitní odrazový můstek pro sólovou kariéru. Jejich posledním společným albem je Made In The A.M. z roku 2015.

V letošním roce se vůbec poprvé zúčastnil ruské pěvecké soutěže The Voice zpěvák z České republiky. Ladislav Bubnár, který si prošel nelehkým dětstvím v prostředí dětského domova, svým hlasovým projevem překvapil nejen diváky, ale hlavně porotce. Jak Pelageyu, kterou si vybral za svou budoucí „guru“ v soutěži, tak ruského Enrique Iglesiase Dima Bilna, a dokonce i kata všech soutěžících Alexandera Gradskyho, který je znám svým přísným hodnocením. Našeho zpěváka však pochválil a přirovnal ke Karlu Gottovi. To není náhodou, Ladislav si vybral píseň od mistra a zazpíval ruskou verzi songu „Paganini“, kterou si postupně podmanil všechny porotce i publikum. The Voice je vysílán na televizní stanici Channel One, kterou sleduje více než 250 miliónu diváků po celém světě a Ladislavovo video na youtube získalo již více než 370 tisíc zhlédnutí. Na 11. prosince plánuje benefiční koncert pro Nadaci Kapka Naděje ve Forum Karlín v Praze, kde zazpívají také Leoš Mareš, Pavel Callta, Kamila Nývltová, Pepa Vojtek či Monika Bagárová. Vstupenky jsou v prodeji sítě TicketPortal.

Leona Lewis vyhrála v roce 2006 třetí ročník The X Factor U.K. a jako jedna z mála účinkujících dokázala ze svého úspěchu vytěžit naprosté maximum. Stala se hvězdou globálního měřítka a navázala jednou z nejvíce úspěšných kariér v historii této soutěže. Její oficiální debutový singl „Bleeding Love“ se stal celosvětovým hitem, stejně jako další singly, např. „Better in Time“ nebo „Happy“. Před vítězstvím v britském X Factoru se přitom živila jako recepční, a to bez sebemenšího ponětí, jaký potenciál v sobě má. Proto pro ni bylo překvapením, když ji po interpretaci písně „Summertime Simon Cowell“ porotci hodnotili jako jednoznačně nejlepší soutěžící napříč všemi britskými talentovými soutěžemi. Přízeň poroty a publika si získala nejen díky svému brilantnímu pěveckému výkonu a rozsahu, ale i svým charisma a skromnou povahou.

Naprostý šok svým vystoupením porotě i všem divákům třetí série britské soutěže Britain’s Got Talent způsobila skotská zpěvačka Suzan Boyle. Přes úvodní předsudky obecenstva vůči její vizáži sklidila Suzan po dokončení své písně ovace ve stoje. Publikum ohromila fantastickou interpretací písně „I Dreamed a Dream“ z muzikálu Bídníci (Les Misérables). Ihned se ten den stala nejdiskutovanějším tématem na Twitteru, její video nejsledovanějším na Youtube a ona sama největším překvapením v historii této soutěže – jak ji sám označil porotce Piers Morgan. Druhý porotce Simon Cowell ji poté pomohl vyjednat nahrávací smlouvu se Sony BMG. Pro semifinále si vybrala píseň Memory z muzikálu Cats a s tou postoupila až do finále soutěže, kde ji o zlomek hlasů porazila taneční skupina. Suzan se ale i přesto stala legendou, která od roku 2009 žije dodnes. V roce 2016 vydala album s pozitivním názvem Wonderful World.

I hvězda světového formátu, jako je Justin Randall Timberlake, může dnes zářit díky pěvecké soutěži – tentokrát americké Star Search, v které byl v roce 1992 objeven. Soutěž sice nevyhrál, ale, jak je vidět, k úspěchu v hudební kariéře ani vítězný titul nepotřeboval. Dnes je několikanásobným držitelem cen Grammy a Emmy Awards. Do povědomí posluchačů se dostal coby člen světoznámé chlapecké skupiny ‘N Sync. V roce 2002 vydal své první sólové album nazvané Justified, kterého se celosvětově prodalo více než 7 milionu kopií. V letošním roce si můžete jeho specifický styl hudby poslechnout v albu The Book of Love.

Příkladů hvězd světového formátu, které vzešly díky talentové soutěži, je mnoho. Např. v devadesátých letech proslavila soutěž Star Search hned několik obrovských talentů, jako je např. Alanis Morissette (1990), Christina Aguilera (1990), Britney Spears (1992) nebo Beyoncé (1993). Držme palce i českému zpěvákovi Ladislavu Bubnárovi, aby mohl světu předvést své zlato v hrdle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *