Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Celebrity

Ondřej Ruml představuje nový videoklip. Komu se musí líbit deska? Nejdříve jemu!

Ondřej Ruml vyrazil minulý týden na koncertní One Man Show Tour Nahubu, na kterém připomíná i svoje debutové album Proměna.  8. listopadu, představuje také nový videoklip k písni Štěstí zdraví aneb Tak trochu vánoční píseň ze svého posledního alba Nahubu.

One Man Show Nahubu postavil Ondřej Ruml na skladbách ze svého posledního studiového alba, na kterém nehraje jediný hudební nástroj, všechny zvuky vytváří svými hlasivkami a tělem. Naživo potvrzuje svoje pěvecké a výrazové schopnosti, svoji  muzikálnost a bohatou výrazovou škálu. Jediný doprovod mu dělá jen jeho looper.

Ke koncertnímu turné vydal Ondřej Ruml v reedici svoje debutové album Proměna. Už v době prvního vydání (2010) zaujalo uměleckou kvalitou. Zpěvák na něm prokázal svoji multižánrovost a dal jasně najevo, ve kterých vodách se cítí doma. Vychází z jeho oblíbených stylů, takže se skladby pohybují mezi různými žánry.  „Rozhodl jsem se tehdy, že svou první desku natočím tak, aby se líbila hlavně mně. Nikdy jsem nebyl žánrově vyhraněný a ani deska taková úplně není. Mísí se na ní prvky jazzu, popu, swingu i country. Moc se mi líbí například použití pedal steel guitar v písni Pán, kterou skvěle natočil Josef Štěpánek. Také Luboš Novotný z kapely Druhá Tráva nahrál překrásný dobrový part v písni Když se stmívá. Velkou radost mám i ze saxofonu Františka Kopa v písni Úsměv,“ komentuje album Proměna Ondřej Ruml.

Album je z velké části autorským dílem Ondřeje Rumla a hudebního producenta Patricka Karpentski. Dále svými nápady přispěli také Ivo Viktorin a Jan Bálek. Kromě svých textů nazpíval Ondřej Ruml texty svých oblíbenců jako Oskara Petra, Pavly Milcové, Bogdana Trojaka či Alice Bauerové. Na albu se jako hosté podílely i Beata Hlavenková a Lucia Šoralová.

Zpěvák, hudebník a herec Ondřej Ruml patří k jistotám naší hudební scény. Také svým druhým  albem Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha (2014) zaujal nejen posluchače, ale i hudební kritiky, kteří ocenili citlivý a zároveň osobitý přístup k úpravám písní, jež mnozí považují za nedotknutelné. A cappella album Nahubu vydal vloni na podzim.

Album Nahubu poslouchejte/stahujte: https://WMCZ.lnk.to/nahubu

Foto: Matěj Třasák

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *