Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Proč na Den veteránů Česko zaplaví vlčí máky? Víme to!

Jedenáctý listopad je na celém světě věnovaný památce válečných veteránů. Připomíná tak že tento den bylo v roce 1918 podepsáno příměří mezi Spojenci a Německem a byly tím ukončeny boje na západní frontě. V České republice se slaví od roku 2001 a v tomto roce jej připomene i Nadační Fond Regi BASE II, který pomáhá novodobým válečným veteránům. Květ vlčího máku, tento symbol uctění památky všech padlých a zároveň symbol pomoci zraněným veteránům, bude v prodeji nejen na webu nadačního fondu, ale budou jej ve velkých městech prodávat i hlídky vojenských dobrovolníků.

Vlčí máky se staly díky básni Johna McCrae, vojenského lékaře kanadského původu, který v první světové válce sloužil v Evropě, symbolem Mezinárodního dne veteránů. John McCrae sám se konce války nedožil, ale jeho vzpomínka na padlého přítele stvořila atribut, květ červeného máku, který každý rok 11. listopadu připomíná nejen výročí podepsání příměří v severofrancouzském Compiegne, ale i to, že i dnes existují novodobí váleční veteráni, kteří potřebují pomoci.

Akvarelový” obraz přední české malířky Michaely Žemličkové (která běžně tvoří černo-bílé obrazy ‘jedním tahem’) pomůže hrdinům.

Nadační fond Regi BASE I. dlouhodobě novodobým veteránům pomáhá. Fond vznikl v roce 2011 a dnes jsou za ním desítky konkrétních případů pomoci těm, „kteří za nás sloužili“, jak to má i ve svém motu. Již v roce 2014 zakoupila nadace robotický rehabilitační přístroj Eksoskeleton, zaměřený na pacienty s poraněním páteře, poraněním mozku, po mozkové mrtvici a dalších neurologických postižení dolních končetin a vertikalizační robotický stůl ERIGO PRO se kterým dodnes pracují v rehabilitačním ústavu v Kladrubech.

Aktuálně Nadace pomáhá několika zraněným vojákům a veteránům, kteří utrpěli těžká zranění a jejich rehabilitace vyžaduje speciální přístup a pomůcky jako je například HOMEBALANCE nebo magneto-terapeutický přístroj BioTorus LT-100, který usnadňuje hojení kostí.

Chcete-li přispět, můžete buď nákupem květu vlčího máků od hlídek v ulicích, které budou například kolem Staroměstského náměstí v Praze nebo na Svobodově náměstí v Brně, nebo pokud se s hlídkou nesetkáte, můžete si koupit květ přímo na webu Nadačního fondu. Symbolický obrázek, jehož autorkou je malířka Michaela Žemličková, bude po odeslání příspěvku k dispozici na stažení na webu Nadačního fondu.

Příspěvky můžete posílat na č.ú. 2499805359 / 0100.

O Nadačním  REGI  Base I
Nadační Fond REGI Base I byl založen v roce 2011 s motem: Pomáháme těm, kteří za nás sloužili. Jeho pomoc je zaměřena na novodobé veterány, policisty a hasiče. Konkrétní pomoc poskytuje při zajištění lékařských konzultací, vhodných lékařských postupů a i při následném začleňování do normálního života. Dále nakupuje nejnovější roboticko-rehabilitační pomůcky, který následně bezplatně zapůjčuje zraněných vojákům.

Zdroj: www.regibase.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *