Exotika jinak – to je moře, teplo a sluneční paprsky z paluby jachty

Zimní období už zdaleka není jen o sněhu a lyžování. Čím dál více lidí chce trávit zimní měsíce v exotických destinacích, odvézt si z dovolené zážitky, které doma prožít nemohou, a poznat mnohem více, než jen hotelový komplex a pláže. Stále populárnější se tak stávají dovolené na jachtě, které jsou ideální volbou jak pro dobrodruhy, tak pro rodiny s dětmi.

Jachting lze pojmout jako adrenalinovou zábavu na lodi kymácejí se nad mohutnými vlnami, stejně jako pohodovou vyjížďku na katamaránu, lodi vyznačující se stabilitou, komfortem a bezpečností. Je mnoho míst, kam se dá na jachtě vyrazit. Jiří Zindulka, zkušený jachtař a cestovatel a hlavní kapitán společnosti ZINDULKA radí, které destinace zvolit v zimních měsících a proč.

Karibik
Nejpopulárnější. Mezi jednotlivými ostrovy jsou malé vzdálenosti, kromě samotného jachtingu, slunění a koupání v teplém moři s průzračnou vodou je Karibik ideálním místem pro potápění a šnorchlování na korálovém útesu. Každého z nás osloví písčité, palmové pláže, dobrodružnější z nás ocení plavbu z Guadeloupe na Barbados ostře proti větru, která je vyloženě sportovní záležitostí.

Seychelly
Trendy. Čím dál oblíbenější Seychelly jsou považované za jedno z nejhezčích exotických míst planety, na mnoha ostrovech a ve většině zátok nenarazíme téměř na žádnou civilizaci. Na dovolenou se sem dá vyrazit celoročně, díky převážně středně silnému větru a nízkým vlnám jsou Seychelly ideální také pro plachtění. Atrakci, a to nejen pro milovníky přírody, představují želvy obrovské, které zde žijí.

Thajsko
Levné. Letenky se pohybují kolem 14 tisíc korun, ceny v samotném Thajsku jsou nižší než u nás. A na své si přijde prakticky každý: příznivci rušných turistických míst a vyhlášených beachparty i samotáři, kteří preferují opuštěné zátoky a takřka prázdné pláže. Můžeme zde podniknout výlety na slonech, poznávat místní buddhistické chrámy, ochutnat vyhlášená thajská jídla či zajít na thajskou masáž.

Malajsie
Ideální pro milovníky potápění. Malajsie jo obdivuhodná především krásou Malajských zahrad. Šnorchlování v křišťálově průzračném moři s milióny korálových rybek, obrovskými želvami a barevnými podmořskými sasankami je opravdu pro každého. A zábava na pevnině? Malajsie platí za ráj milovníků nakupování, zaujme příznivými cenami a širokým sortimentem oděvů, obuvi nebo elektroniky.

ZINDULKA expanduje do zahraničí. Chce se stát celosvětovým lídrem v pronájmu lodí
Společnost ZINDULKA, která se zaměřuje na pronájem lodí a kompletní jachtařský servis, se rozhodla masivně expandovat do zahraničí. Nyní vstupuje na Slovensko a do Německa a Polska, v příštím roce chce pokračovat do dalších evropských zemí. Cílem společnosti, která má nyní v nabídce přes 15 tisíc lodí, je stát se z české jedničky a jedné z největších firem svého druhu v Evropě světovým lídrem.

Firmu založil před čtyřiadvaceti lety Jiří Zindulka, a zatímco například v roce 2012 zprostředkovala pronájem celkem 326 lodí, za letošních deset měsíců už jich je téměř 2 tisíce. Jednateli společnosti jsou Jiří Zindulka a Tomáš Vondráček, který do ní majetkově vstoupil v roce 2014 a učinil ji součástí své skupiny WMC Group s ročními tržbami přibližně 400 milionů korun. „Vedla mě k tomu i vlastní zkušenost s organizací dovolené na lodi, viděl jsem prostor pro zlepšování, a ještě větší profesionalizaci služeb zákazníkům,“ uvádí Tomáš Vondráček, který chce ze ZINDULKY udělat společnost globálního významu. „Největší agentury mají kolem pěti tisíc pronájmů ročně. To pro nás určitě není nereálné. Chceme být takový booking.com pro jachty,“ říká.

ZINDULKA má najatý speciální vývojářský tým a profituje ze své pozice ve skupině WMC Group: ve spolupráci s jejími dalšími členy společnost posílila CRM systém, cloudové služby, možnosti zákaznického centra a obecně IT a technologické zázemí. Navíc WMC Group zaměstnává 300 lidí, ZINDULKA tak využívá dalších personálních kapacit nad rámec svých 20 zaměstnanců.

Společnost ZINDULKA nabízí kromě 15 tisíc lodí také komplexní servis. Loď lze objednat online i se zkušeným a prověřeným kapitánem, případně si přímo u společnosti složit kapitánské zkoušky. Kromě toho ZINDULKA pořádá kurzy jachtingu nebo přednášky na pestrou paletu témat od aktuálního Volvo Ocean Race přes nehody na moři až po meteorologii či první pomoc. Pokud zákazníci v průběhu plavby narazí na jakýkoliv problém, mohou volat nonstop o radu.

Dovolená na jachtě je celoroční záležitost. V hlavní sezoně je zdaleka nejpopulárnější Chorvatsko, v zimním období si lidé mohou vybírat na Maledivách, Seychelách, v Karibiku, Thajsku, Malajsii nebo dokonce v Tichomoří. Pravidelně vyplouvají speciální dětské flotily, na jachtě lze strávit netradiční rodinnou dovolenou či vyrazit na ní s kolegy ze zaměstnání nebo obchodními partnery.

Zdroj: Společnost ZINDULKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *