Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Kde užijte pořádnou zimní atmosféru? V Sasku!

Sasko leží v Německu, jen kousek za českými hranicemi a nabízí skvělé zázemí pro milovníky zimních sportů. Ať už dáváte přednost lyžím, běžkám nebo zábavě na sněhu, tady si každý přijde na své.

Fichtelberg bei Oberwiesenthal

Krušné hory jsou v Sasku více jak 100 let největším střediskem pro zimní sporty. Nejvíce návštěvníky přitahuje 1215 metrů vysoký Fichtelberg v Oberwiesenthalu (nejvýše položené město v Německu). Sjezdaři, snowboardisti a sáňkaři se díky provozu zasněžovacích zařízení přijdou na své na 10 sjezdovkách o celkové délce 15,5 km. V těsné blízkosti se nachází Klínovec v České republice, na obě střediska platí stejný skipas a jsou propojená skibusem.

Wintersport im Osterzgebirge

Dalším střediskem je Altenberg, který se nachází ve východní části Krušných hor. Provozuje se zde sáňkařský sport na profesionální úrovni. Zdejší bobová dráha patří k nejmodernějším na světě. Budete-li mít chuť, můžete vyzkoušet svoji odvahu při jízdě na 1000 metrech dlouhé dráze. Samozřejmě je zde možné provozovat i ostatní zimní sporty, jako je běh na lyžích, snowtubing a sjezd na lyžích. Lyžaři mají k dispozici celkem 16 sjezdovek o celkové délce 8500 metrů.

Loipenarial im Erzgebirge

Nejznámější střediska vedle Altenbergu jsou Schellerhau, Geising, Oberbärenburg, Rehefeld-Zaunahus, Bärenfeld a Rechenberg-Bienenmühle. V Krušných horách se také nachází upravené běžecké trasy o celkové délce 660 km a na sáňkáře čeká 39 svahů. Náš tip: K velice oblíbeným zážitkům v Krušných horách patří projížďky na saních s koňským spřežením nebo jízda na sněhové rolbě.

Fojtsko
Ve Vogtlandu (Fojtsku) jsou nejoblíbenější střediska Klingenthal, Erlbach, Grünbach a Schöneck. Zde se nachází celkem 15 sjezdovek o celkové délce 4700 metrů. Chráněná krajinná oblast Krušné hory/Fojtsko patří k těm nejhezčím a sněhově nejjistějším oblastem celého Německa.

Skiwelt Schöneck im Vogtland

Mezi Kligenthalem, Auerbachem, Erlbachem, Grünbachem a Schöneckem se nachází celkem 211 km upravených běžeckých stop, které mají certifikáty nejlepší kvality, udělené německým lyžařským svazem. Na zdejší stopy navazují i upravené stopy v České republice.

Schoeneck Skihang

Náš tip: V Klingenthalu byla vybudována moderní ,,Vogtland Arena” pro skoky na lyžích. Pravidelně se zde pořádají závody ve skocích na lyžích, kterých se zúčastňuje celá světová skokařská elita. Ve volných dnech mají návštěvníci možnost si tento areál prohlédnout.

Horní Lužice
V Lužických horách a Horní Lužici najdete zimní střediska Oybin/Lückendorf, Jonsdorf, Großschönau/Walterdorf a Sohland. Největší středisko se ale nachází na hoře Luži, která je nejvyšším vrcholem Lužických hor. Lyžaři si užijí celkem 5,5 km sjezdovek a běžkaři 90 běžeckých stop. Sohland se pyšní nejdelší běžeckou stopou o délce 60 km. Milovníci pěší turistiky si také přijdou na své.

Sächsische Gastlichkeit

Rady na cestu:
Ve všech těchto střediscích jsou samozřejmě i nabídky pro celou rodinu. Nachází se zde mnoho lyžařských škol, kde si ti nejmenší mohou pod odborným dohledem vyzkoušet své první lyžařské kroky.Vedle zimního sportování můžete využít i jiných atraktivních nabídek. Například velkým zážitkem je jízda úzkokolejovou dráhou. Také wellnes pobyty jsou velmi oblíbené.

Oybin Schmalspurbahn

Zdroj: ww.sachsen-tourismus.de/reisethemen/winterurlaub

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *