Karolína Plíšková bude mít smutné Vánoce. Stráví je sama v Thajsku!

Klid a pohodu. Tak přesně to si Karolína Plíšková neužije během letošních Vánoc. Bývalá světová jednička totiž již 21. prosince odlétá na exhibiční turnaj do Thajska a vánoční svátky tak stráví tisíce kilometrů od rodiny.

Bývalá světová tenisová jednička Karolína Plíšková byla hvězdou slavnostního otevřené nové moderní tenisové haly v krásných prostorách tenisového areálu “ VISTA resort & club” v Motole. A právě tam promluvila o svých plánech na letošní Vánoce. Ty hodlá strávit tisíce kilometrů od svých blízkých.

„Vánoce pro mě letos budou zběsilé, protože je strávím v Thajsku. Jelikož 21. prosince odlétám, budu je muset oslavit už dvacátého,“ svěřila se po exhibičním zápase v rámci slavnostního otevření tenisového areálu Vista resort & club Plíšková s tím, že v Thajsku odehraje dva zápasy a hned odlétá do Austrálie.

Podle svých slov to ale neprožívá. „Nevadí mi, že nebudu 24. doma. Samozřejmě to bylo jiné, když jsem byla malá. Přiznávám ale, že už stromeček mám a udělám si Vánoce trošku dřív,“ vysvětlila tenistka, která se v exhibičním zápase postavila s Janem Kollerem proti Patriku Bergerovi a Bohdanovi Ulihrachovi.

A právě na svého parťáka Kollera pěla ódy. „Čekala jsem, že bude Jan Koller hrát hůř. Je vidět, že chodí trénovat. Byl to dobrý parťák,“ pochválila nejlepšího střelce českého národního fotbalového týmu Plíšková.

Pro tenisový um Patrika Bergera ale tolik pochopení neměla. „Patrikovi to dneska tolik nešlo, ale to je tím, že tenis asi nehraje tak často, ale diváci se bavili. Musím přiznat, že je pro mě ctí být součásti otvírání takové haly. Hrálo se mi tady dobře a doufám, že se zde zrodí noví talenti,“ prorokovala Plíšková, která začala již trénovat s novým trenérem.

„Zatím se poznáváme,“ okomentovala společné tréninky, které začaly teprve v pondělí.

Naprosto jiné Vánoce bude mít Patrik Berger. „Budu v Česku a zůstanu tady do konce roku. Dáme si řízek a bramborový salát. Měli jsem to takhle i v Anglii, když jsme tam trávili Vánoce. I když oni je slaví trošku jinak, my jsme drželi vždy české tradice. Nikdy si nenechám ujít Tři oříšky pro Popelku,“ svěřil se exfotbalista, který podle svých slov na konci roku nikdy nebilancuje.

Jan Koller, Karolína Plíšková, Patrik Berger a Bohdan Ulihrach během tenisové exhibice, dne 8. prosince 2017 v Praze.

„Spíš koukám dopředu, co budu od ledna 2018 dělat. Pro mě to byl příjemný rok. Užívám si života a pracuju pro Liverpool. Mám rád cestování. Cestuju, co nejvíc to jde. Děti mi dělají radost, všichni jsme zdraví, takže nemůžu být nespokojený. Ačkoliv vždycky může být lépe, když bude příští rok stejný jako letošní, nebudu si stěžovat,“ vysvětlil Berger, který sice nebilancuje, jednou se ale pokusil dodržet předsevzetí.

„Dal jsem si, že vydržím měsíc bez pití, ale já mám rád bílé a červené víno a nevydržel jsem to. Říkal jsem si, proč se zbytečně trápit. Takže prvního ledna se budu dostávat z vopice,“ prorokoval Patrik před exhibičním tenisovým zápasem s Karolínou Plíškovou, Bohdanem Ulihrachem a Janem Kollerem, který se uskutečnil v rámci slavnostního otevřené nové moderní tenisové haly v krásných prostorách tenisového areálu “ VISTA resort & club” v Motole.

Přesto nechápal, proč byl pro exhibici do čtyř hry vybrán právě on. „Až budu podávat druhý servis spodem, budou asi koukat. Docela se těším,“ smál se Berger, který se ostudy nebál.

„Bude to zábava. Hlavní je, že otvíráme takto krásnou halu,“ uzavřel.

To Jan Koller si hru nemohl vynachválit. „Jelikož mám svou hru založenou na fyzické stránce, mám radši tvrdší povrch. Hodně běhám a chodím na síť. Tady jsem hrál poprvé a hrálo se mi skvěle,“ vysvětlil Koller.

Foto:  VISTA resort & club

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *