Multitool – užitečný chameleon do každé mužské kapsy

Ať už je muž cestovatel, nebo domácí kutil, každou chvíli potřebuje nůž, kleště nebo pilku. Moderní multitool nahradí celou bednu s nářadím, jeho použití je jednoduché a pohotové, navíc drží pohromadě, takže se nikde nepoztrácí. Který si vyberete?

Byl to vskutku dobrý nápad doplnit nůž kleštěmi. Přišel s ním na začátku 80. let Američan a cestovatel Tim Leatherman. Když na svých toulkách po světě zjistil, jak by bylo nářadí 2 (a více) v 1 praktické, založil spolu se svým obchodním partnerem Steve Berlinerem v Oregonu společnost Leatherman. Ta se začala zabývat výrobou multifunkčního nářadí a dodnes je lídrem trhu v tomto segmentu. Na své výrobky dává záruku 25 let.

Nářadí pro každou situaci
Nářadí, které na první pohled vypadá jako kleště, skrývá ve svém rozkládacím ocelovém těle mnoho speciálních nástrojů pro různé použití – třeba nože, pilky, nůžky, otvíráky, šroubováky…  „Muž, který má podobný nástroj u sebe, si tak může být jistý, že bude mít pro každou životní situaci pohotové řešení. Každá část nářadí má totiž svoji funkci a poslání. S pomocí multitoolu přeříznete lano, uštípnete drát, utáhnete matku… Můžete taky šroubovat plochým šroubovákem i s bity, přeříznout elektrikářskou pásku, nařezat dřevo na zátop nebo změřit ulovenou rybu. Zkrátka vystačíte si sami a nejste odkázáni na druhé. Multitool vám ale udělá dobrou službu i při běžných každodenních úkonech – s malými kleštičkami si snadno ostříháte nehty, šroubovákem opravíte uvolněný šroubek u brýlí, nakrájíte si a namažete chleba, otevřete konzervu nebo lahev s pivem,“ vyjmenovává rozmanité možnosti využití multitoolů outdoorový specialista Vít Hruška z e-shopu www.4camping.cz

Samozřejmě každý multitool má jiné vybavení, a tím i různý počet funkcí. Proto je třeba si před nákupem dobře rozmyslet, které z nich opravdu využijete. Vít Hruška doporučuje porovnat si jednotlivé vyhlédnuté typy nářadí třeba na webu a zjistit si, v čem se liší. Důležité je otvírání čepelí nožů, které musí být přístupné jednou rukou, i pojistky na všech nástrojích a čepelích. Výhodou je kroužek na karabinu i cestovní pouzdro. Novinku posledních několika let pak představují stylové multifunkční náramky z nerez oceli, které udělají radost každému outdoorovému nadšenci. Umožňují mít až 30 nástrojů neustále při sobě, a to přímo na ruce.

Produkty:
Jedinečný praktický nástroj z nerezové oceli Leatherman Wave v sobě ukrývá 17 různých nástrojů zabudovaných v rozkládacím těle kleští. Obsahuje kleště štípací, utahovací, kleště s jehlovou špičkou, nože, nůžky, pilku, pilník, šroubovák i otvírák na lahve či konzervy, tedy samé často potřebné pomůcky. Hlavní výhodou je snadný přístup k veškerým čepelím z vnější strany nástroje a možnost jejich otevření jednou rukou. Délka nářadí je 10 cm, hmotnost 241 g. Koupíte na www.4camping.cz za doporučenou cenu 3 522 Kč.

Multifunkční náramek Leatherman Tread představuje doslova revoluci mezi nářadím. Stylový vzhled a téměř 30 nástrojů ocení každý praktický muž, který chce mít své nářadí neustále při sobě. Jeho součástí jsou různé křížové a ploché šroubováky, imbusy, hrot na rozbíjení skla, háček na vyndávání SIM karet, řezací hák, otvírák na lahve a mnohé další. Náramek je možné přizpůsobit velikosti ruky odmontováním jednoho z bloků. Koupíte ho na www.4camping.cz za 5 490 Kč (stříbrný) nebo za 6 990 Kč (černý).

Kde vám poradí: 4camping.cz je e-shop, který nabízí veškeré vybavení do přírody i na různé sporty. V rubrice Poradna najdete spoustu praktických tipů a doporučení odborníků.

Zdroj: www.4camping.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.