Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Kdo se stal Jachtařem roku 2017?

Jachtařem roku 2017 se stal zkušený závodník Milan Hájek a zároveň ovládl i kategorii Muži. Těsně před padesátými narozeninami, které oslaví 21. ledna, konečně dosáhl na tuto individuální prestižní trofej a dokázal, že úspěšným jachtařem můžete být v každém věku. V loňském roce vyhrál mistrovství Evropy na akčním skifu RS700.

Na pódiu v této anketě stál již několikrát a společně s týmem TŘI SESTRY titul Jachtař roku získal již dvakrát. Vloni si tým dal tak trochu pauzu, aby na letošní rok přichystal nový famózní vstup do závodního námořního jachtingu. Koupil totiž novou loď, a to regatový speciál Swan 42, který bude Milan kormidlovat. Tím ale jeho radost letos ještě nekončí. V březnu se mu totiž narodí syn.

Na druhém místě skončil sólový námořní jachtař Milan Koláček, který závodí ve třídě Beneteau Figaro a vloni skončil v hodnocení této prestižní třídy jako čtvrtý nováček na světě. Milan plánuje účast v extrémním sólovém závodě kolem světa Vendée Globe Challange v roce 2020. Na třetím místě skončil loňský vítěz kategorie mužů Ondřej Teplý, který závodí v olympijské třídě Finn, v níž vloni obsadil 17. místo na mistrovství světa. Intenzivně se připravuje na první olympijskou kvalifikaci do Tokia, která se pojede v srpnu v dánském Aarhusu. Nyní závodí na světovém poháru v Miami.

Na rozdíl od kategorie mužů, která byla skutečně nabitá – nominováno bylo závodníků nebo posádek, ženy letos zaostávaly. Vítězkou se stala Johana Nápravníková-Kořanová, která úspěšně závodí společně se svým manželem Jakubem Nápravníkem ve třídě Fireball. Pravidelně se účastní také České jachtařské ligy klubových týmů ve třídě Melges 24. Druhá skončila zkušená Evropářka Vendula Škráčková a třetí Martina Bezděková, která v olympijské třídě Laser Radial vloni udělala značný pokrok. Stane se nástupkyní Veroniky Kozelské Fenclové, která si dává mateřskou pauzu?

Juniorské kategorie ovládli sourozenci Jakub a Tereza Dobří. Společně závodí v juniorské třídě RS Feva, na níž vybojovali sedmé místo na mistrovství světa a stali se vicemistry Evropy. Na druhém místě mezi juniory skončil talentovaný závodník olympijské třídy Laser Jakub Halouzka a třetí byl vítěz Letní olympiády dětí a mládeže ve třídě Optimist Lukáš Wehrenberg. Druhou oceněnou juniorkou byla Klára Himmelová, která vloni zajela životní výsledek na Gardě, když skončila na 40. místo ze 785 lodí třídy Optimist a jako 5. dívka. Třetí skončila Sára Tkadlecová, která vytvořila společně s Dominkou Vaďurovou (vloni závodila ještě za Slovensko, proto nemohla být nominována) ideální posádku pro olympijskou kvalifikaci v akční třídě 49erFX.

Soutěž týmů jednoznačně opanoval Zdeněk Sünderhauf a jeho HEBE, kteří vybojovali ve velmi tvrdých podmínkách 3. místo v ORC celkově a 2. místo ve skupině na slavném závodě Rolex Middle Sea Race. Jejich novou loď v tomto extrémním závodě kormidloval Milan Koláček. Druzí skončili mistři ČR One Design z České námořní rallye z týmu RODOP Martina Kulíka, a třetí mistři ČR v ORC z GIULIA SAILING TEAMU Jana Hirnšala.

K vyhlášení ankety, ve které hlasovalo 354 aktivních členů Českého svazu jachtingu, došlo v rámci Společenského večera českého jachtingu v Kulturním centru Novodvorská. Slavnostní vyznění večera podpořila tradičně Městská část Praha 4, na jejímž území se nachází nejstarší jachetní klub u nás – Český Yacht Klub, a kde se na vlnách Vltavy plachtí stejně jako před sto a více lety. Večerem provázel moderátor Václav Žmolík. Ceny jachtařům roku přišli předat předseda ČSJ Karel Bauer, bývalá atletka Kateřina Janků (Baďurová) z Olympu – centra sportu MV ČR, Jan Trnka z MŠMT, místostarosta Prahy 4 Zdeněk Kovářík a Martin Soušek, člen VV ČSJ. K tanci hrála kapela Živý Juke Box a po půlnoci DJ Tsunami. Nechyběla módní přehlídka značky Nautica, předtančení, tombola ani výstava fotografií Pavla Nesvadby. Zazpívala také Karolína Žmolíková za kytarového doprovodu jachtaře Lubomíra Brabce. Dalšími partnery akce byli Vinařský institut České republiky a časopis YACHT.

Výsledky ankety Jachtař roku 2017
Absolutní vítěz
1. Milan Hájek 74 hlasů
2. Milan Koláček 54 hlasů
3. Ondřej Teplý 27 hlasů

Kategorie muži 
1. Milan Hájek 488 bodů
2. Milan Koláček 410 bodů
3. Ondřej Teplý 288 bodů

Kategorie junioři           
1. Jakub Dobrý 410 bodů
2. Jakub Halouzka 359 bodů
3. Lukáš Wehrenberg 291 bodů

Kategorie ženy  
1. Johana Nápravníková-Kořanová 810 bodů
2. Vendula Škráčková 683 bodů
3. Martina Bezděková 179 bodů

Kategorie juniorky  
1. Tereza Dobrá 339 bodů
2. Klára Himmelová 304 bodů
3. Sára Tkadlecová 293 bodů

Kategorie jachtařský tým  
1. HÉBÉ 672 bodů
2. RODOP 578 bodů
3. GIULIA SAILING TEAM 443 bodů

Foto: Eva Skořepová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *