Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZdraví

Režisérka Eva Toulová vysvlékla a přibila Martu Kubišovou!

Režisérka Eva Toulová, která nyní dotočila svůj třetí film Jak se moří revizoři, zaplula do nových vod a dala se na ilustrování. V knize Jiřího Zídka – Bídníci.cz aneb ta naše písnička česká ukázala, že se kontroverzních témat rozhodně nebojí a bez zdráhání nakreslila nahou Martu Kubišovou přibitou na kříži nebo transvestitu ztvárňující Lucii Bílou.

„S Evou Toulovou se znám už nějaký ten rok. Na samém začátku mě angažovala jako fotografa svého filmu Šťastná a pak jsme si tak nějak padli do oka a stali se z nás dobří přátelé. Proto volba, kdo bude ilustrovat mou další knihu byla docela jasná. Víte Eva je něco jako můj dokonalý protiklad, což je skvělým základem pro přátelství. Protiklady se přeci přitahují. Ona je hodná, já jsem zlý. Ona chce lidem ukazovat hezké věci, já nastavuji zrcadlo těm ošklivým. Eva chce lidi rozesmát, moje představa humoru je sžíravá ironie. V případě obrázků jsme nakonec došli ke kompromisu. A to je dobře. Život totiž není ani černý, ani bílý. Je přesně něco mezi tím.“ uvedl autor knihy Jiří Zídek, jehož kniha je už druhým literárním počinem.

Kniha Ta naše písnička česká přibližuje nejen život v Česku za posledních 100 let, ale taky životní osudy mnoha českých umělců, ať už jde o Martu Kubišovou, Karla Hašlera nebo třeba Karla Gotta. Nejde ale o jejich knižní portréty. Vedle známých osobností totiž v knize vystupují také literární postavy, tu smyšlené, tu inspirované reálnými osobami, které do života VIP vstupují a ovlivňují je. Ať už jde třeba o kauzu Marty Kubišové, která byla na počátku normalizace obviněna z pornografie, v knize tento příběh nahlížíme z pozice strůjce této lživé kauzy, nebo třeba příběh Ivety Bartošové z pohledu její přítelkyně.

Jirka Zídek měl o ilustracích jasnou představu. Když říkal, ať začnu ukřižovanou Martou Kubišovou, myslela jsem nejdřív, že si dělá legraci. Nedělal. Tak jsem zatnula zuby a nakreslila jeho vizi co nejvěrněji tak, jak mi ji popisoval. Ve výsledku bych nečekala, jak moc jsme byli s výsledkem oba spokojení.“ zmínila režisérka Eva Toulová.

Kniha Bídníci.cz aneb ta naše písnička česká byla pokřtěna minulý týden v pátek v muzeu voskových figurín v Grevinu za přítomnosti Felixe Slováčka, Míši Dolinové, Josefa Meléna, Petra Vojnára, Michaely Noskové a mnohých dalších.

Foto: Archiv Jiřího Zídka 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *