Víte, jaké jsou nejčastější chyby při opalování?

Sluníčko pomalu nabírá na intenzitě a venku trávíme stále více času, vystavujeme pokožku paprskům, které ji mohou často velmi ublížit. Spálení kůže, stárnutí pokožky, pigmentace… to jsou jen některé důsledky zanedbané sluneční péče. I když se o nebezpečí nadměrného slunění obecně ví, stále děláme chyby, které naší pokožce neprospívají. Jaké jsou ty nejčastější?

1) Používáte loňský opalovací krém
Na sluneční péči se nevyplatí šetřit, nevypotřebovaný opalovací krém z loňských let vám nezaručí dobrou ochranu pleti, naopak. Prošlý krém může způsobit vyrážky, začervenání pokožky a hlavně ji nemusí chránit tak dobře jako krém nový. Každý rok je dobré investovat do nové sluneční péče a nespoléhat se na staré zásoby.

2) Stejný opalovací krém na tělo i na obličej
Opalovací krémy byste měli mít minimálně dva, jeden na tělo a druhý na obličej. Opalovací krém na obličej obsahuje vyší ochranný faktor, který by měl začínat minimálně na čísle 30. Obličej je vystaven slunečním paprskům každý den a kůže na obličeji je jemnější. Proto si zaslouží speciální péči.

3) Podceňujeme sluníčko schované za mrakem
Spálit se můžete nejenom na přímém slunci, ale také ve stínu, pod slunečníkem, nebo dokonce za oknem auta. UV záření proniká i přes sklo nebo přes mraky.

4) Stačí se namazat 1x denně
To bohužel není pravda, mazat bychom se měli několikrát denně, hlavně, pokud jsme vystaveni přímému svitu slunce. Každý pobyt na slunci bez UV ochrany zvyšuje riziko rakoviny kůže a způsobuje další změny na pokožce.

5) Opálená kůže už krém nepotřebuje
Je sice pravda, že pokožka, která je již opálená si vytvoří přirozený ochranný faktor, ale ten nemá tak vysoký UV faktor, který by pokožku chránil dostatečně. Je proto potřeba chránit opalovacím krémem i opálenou pokožku.

6) Jedna vrstva krému stačí
Odborné literatury uvádí, že bychom měli nanášet 2 gramy krému na cm2. Je proto lepší namazat se silnější vrstvou krému a ten nechat vstřebat do pokožky. Při prvním mazání bychom měli vytvořit bílou vrstvu krému, které se do pokožky vsákne a lépe i chrání.

7) Denní krém s UV faktorem bohatě stačí
Pokud se pohybujete celý den v kanceláři, pak je tato ochrana dostatečná, pokud se ale pohybujete na přímém slunci, tak rozhodně nenahradí opalovací krém!

8) Poopalovací péče není potřeba
Poopalovací péče je samozřejmě velmi důležitá, po slunění je kůže citlivá a potřebuje závěrečnou péči. Měli bychom odstranit nečistoty  a použít krém po opalování, který pleť hydratuje a dodá ji potřebné živiny, zároveň zpomalíme proces stárnutí pokožky, který nadměrné slunění způsobuje. Pokožka může díky poopalovací péči aktivně regenerovat.

9) Zapomínáme na nos, rty, uši a víčka
Kůže na rtech nebo na víčkách je velmi jemná, mnohfy ji ale zapomínáme namazat, což může mít nepříjemné následky. Často opomíjenou partií jsou také uši, především jejich zadní část a také vlasová pokožka, například spálená pěšinka ve vlasech. Oči bychom měli chránit i brýlemi, vhodné jsou také pokrývky hlavy, které zaručí obličeji stín.

10) Aplikujete si krém na přímém slunci
Tato aplaikace není stejně účinná jako když si aplikujeme krém s předstihem. Doporučuje se namazat pokožku 15 minut před tím, než ji vystavíme prudkému slunečnímu záření. Opalovací krém se vstřebá a ven již vycházíme s ochranným štítem.

Tip na produkty:
ASTRID SUN Hydratační mléko na opalování ve spreji OF 30 obsahuje systém fotostabilních UV filtrů, který spolehlivě chrání pokožku před škodlivými vlivy UVA a UVB záření. Složení obohacené o multivitaminový komplex (beta-karoten, vitaminy A, E, F) poskytuje aktivní antioxidační ochranu, chrání pokožku před předčasným stárnutím a napomáhá bezpečnějšímu opalování. Mléko obsahuje D-panthenol, podporuje hydrataci pokožky a chrání ji před ztrátou vlhkosti a pružnosti.  200 ml / 199,90 Kč

ASTRID SUN Hydratační mléko po opalování s beta-karotenem přispívá k udržení a prodloužení opáleného vzhledu pokožky. Složení obohacené o extra zklidňující komplex (D-panthenol, allantoin, bisabolol) napomáhá udržet v pokožce optimální úroveň hydratace a zároveň zklidnit pokožku podrážděnou slunečním zářením. Zvláčňuje pokožku, zanechává ji jemnou a hydratovanou. Dodává pokožce příjemnou svěží vůni. Snadno se vstřebává a nezanechává pocit mastnoty. 200 ml / 99,90 Kč

ASTRID SUN Třpytivé mléko po opalování obohacené o extra zklidňující komplex (D-panthenol, allantoin, bisabolol) napomáhá udržet v pokožce optimální úroveň hydratace a zároveň zklidnit pokožku podrážděnou slunečním zářením. Zvláčňuje pokožku, podporuje její dlouhotrvající opálení a zanechává ji jemnou, hydratovanou a provoněnou svěží vůní. Mléko obsahuje jemné zlaté třpytky, které rozjasní pokožku a zvýrazní opálení. Snadno se vstřebává a nezanechává pocit mastnoty. 150 ml / 79,90 Kč

ASTRID SUN Dětský krém na opalování OF 30 obsahuje systém fotostabilních UV filtrů včetně vysoké koncentrace minerálních filtrů, který spolehlivě chrání pokožku před škodlivými vlivy UVA a UVB záření. Krém obohacený o extra pečující multivitaminový komplex (D-panthenol, vitaminy A, E, F) a allantoin, který je známý svými ochrannými a zklidňujícími účinky, efektivně chrání citlivou dětskou pokožku a napomáhá udržení hydratace v pokožce. Hypoalergenní složení, vyvinuté tak, aby se minimalizovalo riziko alergických reakcí, je dobře tolerováno citlivou dětskou pokožkou.  75 ml / 129,90 Kč

Zdroj: Astrid

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *