Jaké se představí novinky v rámci MINT: Brno Fashion Marketu?

MINT: Brno Fashion Market oslaví uprostřed dubna již 30. narozeniny. Přes 60 módních a designových značek zaplní o víkendu 14.-15.4.2018 dvě patra Mosilana Hubu na Křenové ulici. Premiéru bude mít nová zóna s potravinami Gastronebe. Přátelskou a příjemnou atmosféru vytvoří DJs Marthy, W.DJ a DJ Pea. Během akce budou otevřeny některé ateliéry Mosilana Hubu, například malířky Eriky Voith, benátské sklo SYIN Janky Závodské a Václav Klňava s perkusními nástroji kalimba. Prostory budou narozeninově vyzdobeny narciskami. Květiny v neděli dvě hodiny před zakončením rozdají liftboyové návštěvnicím marketu. Vstup je zdarma a díky výtahu s obsluhou i bezbariérový. Vítáni jsou děti i pejsci.

Poprvé bude součástí MINT: Brno Fashion Marketu zóna s lahodným občerstvením s názvem Gastronebe. Kávu zajistí pražírna výběrové kávy Rello il torrefattore, další nápoje nabídne bar Naproti. Mlékárna Letovice přiveze sýrové delikatesy i přepuštěné máslo, Green Leaves připraví veganské občerstvení a Guacamole always fresh potěší skvělými pokrmy z avokáda. Handmade by Sokolíci se specializují na chilli omáčky, čatný a nově i pekařské a cukrářské chilli výrobky. Pro milovníky sladkostí bude na výběr mléčný karamel, cukrářství Kejky, veganské nebeské dortíčky a ručně vyráběná čokoláda od 1.brněnské čokoládovny.

První MINT: Brno Fashion Market proběhl pod názvem Factory Fashion Market ve Zbrojovce Brno v červnu 2010. Pravidelná brněnská akce tak oslaví již 8 let své existence. MINT Markety vznikly jako platforma na podporu nezávislých módních návrhářů a designérů. Za vznikem pravidelné akce, kolem které se již vytvořila specifická komunita, stojí brněnská značka Lovemusic. MINT Markety se dlouhodobě věnují tématům malovýroby, originálnímu designu, lokálním nákupům, odpovědné spotřebě, slow fashion, recyklaci a udržitelnosti. Nabízejí alternativu k nákupům v anonymních nákupních centrech a umožňují přímý kontakt zákazníka s výrobcem.

Příští MINT: Brno Fashion Market 31 se uskuteční 15.-16.6. v Tržnici Brno.

MINT: Brno Fashion Market 30
Mosilana Hub, Křenová 19
14.-15.4.2018
So: 11:00 – 18:00
Ne: 10:00 – 17:00

Zdroj: https://www.facebook.com/events/1016119771869124/ a https://www.mintmarket.cz/cs/trh/mint-brno-fashion-market-30

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.