Spa hotel Lanterna zve na unikátní raw vegetariánské menu. Na čem si pochutnáte?

Kuchaři Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích v Beskydech připravili novinku, která jistě potěší milovníky lehkých a bezmasých pokrmů. Hotelová zážitková restaurace Vyhlídka nabídne od května hostům nové šestichodové menu sestavené v plně vegetariánské verzi, navíc v souladu se zásadami raw!

 

Josef Tydlačka

„Věříme, že touto novinkou potěšíme nejen vegetariány, ale i všechny ty, kteří si s příchodem jarních a letních měsíců rádi pochutnají na lehčích bezmasých pokrmech nebo prostě chtějí vyzkoušet něco jiného. Raw pokrmy jsou připraveny bez tepelné úpravy, díky čemuž jsou lépe stravitelné a mají také mimořádně vysokou výživovou hodnotu, protože si uchovají větší množství cenných živin, vitamínů a důležitých enzymů,“ popisuje šéfkuchař Spa hotelu Lanterna Josef Tydlačka.

Menu je sestaveno ze sezónně dostupných a lehce stravitelných druhů zeleniny i ovoce. Zajímavostí je například polévka v podobě smoothie ze špenátu a mladého ječmene servírovaná zastudena, hlavním chodem jsou cuketové roládky s feta sýrem a zeleninovým tartarem a jako dezert kuchaři zvolili mezi hosty velmi oblíbený jahodový sorbet s čerstvým ovocem. Menu je v nabídce od 1. května do 31. srpna 2018.

Raw vegetariánské menu Spa hotelu Lanterna:
Amuse bouche: Cherry rajče s mangovým kaviárem
Předkrm: Carpaccio z červené řepy s černým jeřábem
Polévka: Smoothie se špenátem a mladým ječmenem s chia semínky
Mezichod: Lístky salátu s pekanovými oříšky a medovou zálivkou
Hlavní chod: Cuketové roládky s feta sýrem a zeleninovým tartarem
Dezert: Jahodový sorbet s čerstvým ovocem

Cherry rajče s mangovým kaviárem
Carpaccio z červené řepy s černým jeřábem
Smoothie se špenátem a mladým ječmenem s chia semínky
Cuketové roládky s feta sýrem a zeleninovým tartarem
Lístky salátu s pekanovými oříšky a medovou zálivkou
Jahodový sorbet s čerstvým ovocem

Moderní valašská gastronomie láká Čechy i Slováky
Spa hotel Lanterna je známý svým zaměřením na moderní valašskou gastronomii z čerstvých, převážně lokálních produktů a dle tradičních krajových receptur. V zážitkové restauraci Vyhlídka je menu obměňováno každé dva měsíce, vždy je navíc snoubeno s víny vybraného moravského vinařství a jeho uvedení je zasvěcen degustační večer za přítomnosti vinaře.

Kromě raw vegetariánského menu bude v květnu a červnu v nabídce Spa hotelu Lanterna ještě „standardní“ menu zahrnující také masité pokrmy. Tentokrát nese doslova „hvězdné“ téma. Šéfkuchař Josef Tydlačka se při jeho přípravě nechal inspirovat spoluprací s michelinskými šéfkuchaři, kteří ve Spa hotelu Lanterna v minulosti hostovali během Karlovského gastrofestivalu při přípravě tradičních Michelinských galavečeří. Jednotlivé chody jsou inspirovány vybranými pokrmy, které kuchaře Lanterny nejvíc zaujaly.

„K michelinskému menu jsme zvolili vína z vinařství Špalek, která jsou stejně výjimečná jako servírované pokrmy. Poprvé díky tomuto vinařství zařazujeme do nabídky i oranžové víno, což je rarita a mezi labužníky ceněná zajímavost,“ upozorňuje Martina Žáčková ze Spa hotelu Lanterna s tím, že hosté se mohou těšit 22. června i na degustační večer, při kterém se bude menu servírovat s komentářem šéfkuchaře a majitele vinařství.

Po gastrozážitcích do wellness nebo za sportem
Zážitková gastronomie je jen jedním z důvodů, proč do hotelu Lanterna u slovenské hranice váží cestu lidé ze všech koutů České republiky i ze Slovenska. Kouzlo místa zasazeného do neporušené přírody Beskyd ještě umocňuje klidná atmosféra, přívětivý personál a komfortní wellness zázemí. Přímo v hotelu je relaxační centrum L-Spa s bazénem, saunovým světem a nabídkou exotických masáží v provedení masérů z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie. Hosté mají neomezený vstup i do blízkého Wellness Horal s termálními bazény a saunovými rituály. Součástí služeb Resortu Valachy, k němuž Lanterna náleží, jsou také: Golfové hřiště Horal, půjčovna segwayů a elektrokol, tenisový kurt nebo síť značených turistických okruhů. Novinkou je bezplatné půjčování holí pro nordic walking. V létě se mohou hosté opět těšit i na tradiční kurzy pečení valašských frgálů.

Zdroj: www.lanterna.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *