Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Costa Coffee na růžové vlně

Květen je jedním z nejhezčích měsíců v roce. Patří k němu rozkvetlé stromy, polibky a láska. I Costa Coffee cítí, že je lásku třeba podpořit a pro své zákazníky si připravila májovou nabídku na růžové vlně. Jak lépe vyjádřit své city, než růžovou kávou, Smetanovo-jogurtovým dortem s malinami, barevnou limonádou nebo voňavou snídaní?

 

Jen růžová to může být
Den můžete začít sladkým polibkem nebo růžovou kávou – Pink Corto. Přidaná barva je pouze na efekt, na výslednou chuť kávy nebude mít vliv. I tak se z této kávy stane během května „bestseller“ pro všechny romantické duše. Tento nápoj je připraven ze dvou shotů kávové směsi Mocha Italia s mléčnou pěnou a ozdoben technikou latté art na povrchu. Silná a intenzivní, ale zároveň jemná a krémová – to je káva Pink Corto. Servíruje se ve sklence o objemu 130 ml. 

Smetanovo-jogurtový dort s malinami
Bohatě zdobený piškotový dort s malinami je mezi světlými vrstvami piškotu naplněný jogurtovo-smetanovou náplní a malinovým pyré. Pod porcí malin se ukrývá čokoládový korpus, který k sladkým malinám s jemně nakyslou chutí výborně ladí. Voňavé maliny, kterými se na dortu nešetřilo, přímo vybízí k ochutnání.

Čerstvá limonáda
O lásce se někdy říká, že může být žíznivá. Abyste ji zahnali, připravila Costa Coffee pro všechny případy dvě nesycené limonády na opravdu velkou žízeň. Grepová limonáda obsahuje ovocnou šťávu vyrobenou přímým lisováním grepových plodů, grepový sirup a citrónovo-limetkovou limonádovou bázi. Spolu s vodou, ledem a plátkem grepu přináší limonáda svěží lehce natrpklou chuť, jako stvořenou pro dny vrcholného jara.

Kdo si zamiluje grep, musí vyzkoušet i zázvor. Zázvorovou limonádu nechávají baristé chvíli uležet, aby vynikla chuť čerstvého zázvoru. Je doplněna zázvorovým sirupem, citrónovo-limetkovou limonádovou bází, ledem a dvěma plátky citronu. Tak kterou – zázvorovou nebo grepovou? Ať už si zvolíte jakoukoliv, jedno je jisté – obě svěží limonády na vás čekají v oblíbených kavárnách Costa Coffee.

Vychutnejte si snídani s vůní jahod
Když vám na stole zavoní káva a máslový croissant s jahodovou náplní, zapomenete rázem na vše. Prostě se zakousnete do křupavého těsta, vychutnáte si pyré z jahod a dlouze se napijete oblíbené kávy. Pro ještě bezstarostnější rána je možné posnídat croissant s kávou do 11 hodin za zvýhodněnou cenu. Snídaňová nabídka se vztahuje na jahodový croissant a jakoukoliv kávu podle vašeho výběru.

Růžové snění si v kavárnách Costa Coffee užijete nejenom v květnu, ale můžete si jej prodloužit až do června, kdy je tato nabídka aktuální.

Hit horkého léta – ledová káva!
Costa Coffee představuje letní nabídku ledových káv, které byste měli v horkých dnech rozhodně ochutnat. Na své si přijdou jak milovníci dobré kávy, tak i příznivci studených nápojů. Na výběr budete mít hned ze čtyř variant. Vyberou si i vegani.

Když se rtuť teploměru konečně začne blížit ke dvaceti stupňům a bundy definitivně odpočívají na dně skříně, přichází čas na ledové kávy. V Costa Coffee je baristé připravují tzv. šejkrováním, které je ke cremě espressa mnohem šetrnější, než mixování. Protřepáním dosáhne barista během pěti vteřin podobné krémové konzistence, jako u teplé verze nápojů. V ledové verzi si pochutnáte na kávě Americano, Cappuccino, Caffé Latte či kávě Mocha.

Ledová káva pro všechny
V ledovém Cappuccinu a ledovém Caffé latte se snoubí espresso připravené ze směsi Mocha Italia s čerstvým mlékem a ledem. Ledové Americano vás osvěží čerstvě připraveným vychlazeným espressem s ledem. Ledová káva Mocha nadchne milovníky čokolády spojením espressa, ledu, sametově jemné čokolády a mléka. Při přípravě ledových nápojů si můžete vybrat, z jakého mléka vám kávový drink barista připraví. Na výběr máte z mléka plnotučného, nízkotučného, sójového nebo bez laktózového.

Pobočky kaváren Costa Coffee najdete v Praze, ale i v Brně, Plzni, Liberci, Ostravě, Pardubicích, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Ústí nad Labem či Teplicích.

Zdroj: www.costa-coffee.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *