Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Originální výstava Lény Brauner v Továrně

Léna Brauner, známá multižánrová umělkyně, v mnoha ohledech překračuje tradiční konvence. Originální jsou nejen její díla, ale také formy, jakými je prezentuje veřejnosti. Výstava obrazů Lény Brauner v unikátním prostoru holešovické Továrny potrvá pouhé dva dny – 16. a 17. června. Expozice bude otevřena v sobotu 16. června od 16:00 do 22:00, v 17:00 je na programu slavnostní vernisáž s úvodním slovem autorky a následnou autogramiádou. V neděli 17. června bude výstava Léna Brauner v Továrně přístupná od 12:00 do 18:00.

Žádný z výstavních dnů přitom nebude stejný – v sobotu půjde o zážitkový event umocněný vizuálními/světelnými efekty light designera Světlonoše, neděle nabídne pětihodinovou příležitost prohlédnout si Léniny osobité obrazy víc v detailu a v přirozeném světle.

Vejděte do prostoru a staňte se součástí atmosféry mých obrazů. Světelné podmínky prostoru Světlonoš vytvoří tak, abychom se v jednom místě a čase sešli uprostřed kolektivního snu,“ zve Léna Brauner.

Vstupné: 100 Kč/dospělí, 50 Kč/studenti, děti.

Více na: https://www.facebook.com/events/1052761268209298/?notif_t=event_calendar_create&notif_id=1528289018150726

Lénu Brauner proslavily obrazy a díla z netradičních materiálů, jako je třeba jídlo nebo jehličí. Tvoří snové pohádkové krajiny, které zabydluje svéráznými bytostmi, živočichy a tvory, ale také portréty a figury zvláštních nálad. V jednom z rozhovorů sama sebe označila za „naivního manýristu“. Zabývá se také malbou na oblečení a volnou ilustrací, ráda kreativně zasahuje do veřejného prostoru. Na svém kontě má četné výstavy a umělecké aktivity v České republice i zahraničí.

Zdroj: www.lenabrauner.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *