Martin Chodúr se v hitparádě Českého rozhlasu Dvojka stal teprve druhým majitelem ocenění Platinová dvanáctka

Druhým rokem vysílá Český rozhlas Dvojka každou neděli v 17,05 hod. hitparádu Česká dvanáctka. Moderuje ji Martin Hrdinka. V prosinci loňského roku byla do tohoto hudebního žebříčku nasazena autorská píseň Martina Chodúra Klidně plakej dál, která se v něm drží 35 týdnů. A v neděli 17. června za ní Martin po Zlaté dvanáctce získal i ocenění Platinová dvanáctka. Toto ocenění získal jako teprve druhý interpret v historii této hitparády. Loni se stejným oceněním mohla pochlubit jen Ewa Farna se svým hitem Boky jako skříň.

Martin Chodúr momentálně dokončuje ve svém domácím nahrávacím studiu své Vánoční album, které natočil na konci dubna za doprovodu Janáčkovy filharmonie Ostrava a které přinese vedle slavných světově proslulých vánočních písní a koled i jeho autorskou novinku Síla mít rád. Tu premiérově uvede 19. září na Zahajovacím koncertě Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha na Nové scéně pražského Národního divadla, který bude přímým přenosem vysílat ČT Art a Martin na něm bude hostem celosvětově proslulého tenoristy Štefana Margity. S ním si zazpívá i duet Jaká to nádhera. Štefan Margita a operní sopranistka Kateřina Kněžíková pak budou zpívat Chodúrův český text Jeden Bůh ke slavné americké písni One God na vánočním turné X MAS GALA 2018, které absolvují v prosinci v Čechách a na Moravě s barytonistou Jiřím Brücklerem. Martin Chodúr se navíc jako skladatel a textař podílel na šansonovém albu Štefana Margity Mapa lásky. Manželovi Hany Zagorové napsal na míru píseň Odyssea a otextoval mu dvě písně zahraniční provenience. Ke slavnému šansonu Jacquese Brela Quand on n’a que l’amour napsal Chodúr pro Margitu český text Lásku mít a nic víc, který autorizovala sama Brelova dcera France.

Martin Chodúr ve slovenském TV pořadu Chart Show (2018) – (photo Patrik Ratajský)

Vedle řady vystoupení se svou kapelou MACH a s různými big bandy (Jablunkov, Kopřivnice, Bardejov, Moravská Třebová, Letohrad, Mariánské lázně, Lanškroun, Praha, Levice, Banská Bystrica) bude podzim Martina Chodúra ve znamení vzpomínkových koncertů, které se budou v Čechách a na Moravě konat u příležitosti nedožitých osmdesátých narozenin hudebního skladatele Karla Svobody. Od Lady Carneval k Draculovi aneb Pocta legendám Karlu Svobodovi a Jozefovi Bednárikovi – to je název tří koncertů, které v Žilině, Košicích a Bratislavě chystá slovenská Kapka naděje. A Martin Chodúr bude i jednou z hvězd koncertu Karel Svoboda 80, který se bude konat 19. prosince v Hudebním divadle Karlín. V prosinci pak bude Martin Chodúr propagovat své Vánoční album na řadě koncertů, z nichž je třeba zmínit ty v Karlových Varech s Karlovarským symfonickým orchestrem, v Pardubicích s tamní Komorní filharmonií a v ostravském Gongu s Janáčkovou filharmonií Ostrava.

Zdroj:  Český rozhlas Dvojka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *