Odborník radí: Těhotenství a infekce močových cest?

Infekce močových cest zaujímají mezi infekčními onemocněními druhou příčku, hned za respiračními potížemi. Bohužel se nevyhýbají ani ženám v požehnaném stavu. Ty jsou dokonce vlivem změn v těhotenství k těmto potížím dvakrát náchylnější než netěhotné. Situaci nenapomáhá ani to, že je pro ně často obtížné infekci močových cest rozpoznat již v jejích počátcích, což je zcela zásadní. Pokud totiž žena v těhotenství vzniklé obtíže včas neřeší, pozdější případné komplikace mohou mít vliv i na děťátko. Předcházení potížím a včasná péče tedy hrají první roli. Důvěřujte přírodě a dejte tělu včas přirozený impuls v podobě přírodního monosacharidu D-manosy, ať si samo dokáže pomoci.

Už zase infekce močových cest? To nepříjemně zaskočí každou ženu, a dvakrát více během těhotenství a navíc během letních měsíců. Způsobuje ji v 90 % případů bakterie Escherichia coli, která se přirozeně vyskytuje ve střevech. Pokud „přeplave“ proti proudu do močového ústrojí, zapříčiní obtíže v podobě infekcí močových cest. Dvě až deset procent žen se jí nevyhne ani v těhotenství. Právě pro ně je ale často velmi obtížné problém močových cest včas identifikovat a šetrně zasáhnout.

Nutkání k močení nemusí být jen běžná součást těhotenství
Nejčastějším příznakem infekce močových cest je časté nutkání na toaletu. Čím větší totiž miminko je, tím více tlačí na močový měchýř a to způsobuje, že se těhotným chce na toaletu prakticky neustále. Rozpoznat, kdy nutkání k močení překročilo běžnou míru a stalo se signálem infekce močových cest, je pro nastávající maminku velmi obtížné. I přesto, že infekce močových cest nepatří k nejobávanějším problémům, je to pro ženu velmi zatěžující záležitost. Případné komplikace pak mohou být v průběhu těhotenství velmi nepříjemné. Ideální je tedy těmto obtížím úplně předejít (např. podpořit tělo doplňky stravy s obsahem D-manosy) a vyvarovat se pozdějších komplikací. Pokud není v pohodě maminka, i miminko cítí, že něco není v pořádku.

Krásné změny přinášejí i potíže
Tělo gravidní ženy prochází mnoha změnami, proto je k těmto obtížím až dvakrát náchylnější. Vyšší hladina hormonu progesteronu snižuje funkci svalů v okolí močovodu. To způsobuje snížení tlaku moči, stejně tak jako růst miminka, které tlačí na močový měchýř. Vlivem těchto změn trvá mnohem déle, než projde moč močovým traktem. To dává bakteriím více času na to, aby se rozmnožily dříve, než budou přirozeně vyplaveny. Přírodní podporou může být D-manosa. Tento čistě přírodní monosacharid se přirozeně nachází v jablkách nebo hruškách. Pokud bychom však chtěli získat dostatečné denní množství D-manosy, museli bychom sníst přibližně 8 kilogramů jablek. Pohodlnějším řešením je D-manosa v sypké formě, kterou snadno rozpustíme ve vodě a vypijeme.

Dary z přírody
Matka příroda nás obdarovává, je na čase důvěřovat svému tělu a síle přírodních produktů. Samozřejmostí je bavlněné spodní prádlo, pravidelné močení a dostatek tekutin, pijete přeci za dva. Pro dodatečnou podporu vsaďte na přírodní sílu D-manosy, kterou můžete užívat i dlouhodobě. Tělo šetrně podpoří i v případě, kdy už problém nastal, a přirozeně spolu s močí vyplaví bakterie z organismu. Tehdy je možné užívat D-manosu v režimu akutní péče, kdy je její dávkování intenzivnější. Není přeci nic tak od přírody krásného jako těhotná žena. Buďte pečlivé ve výběru produktů, hledejte D-manosu. A volte to, co je přirozené pro vás i pro vaše děťátko.

Zdroje dat: Urol. praxi 2016; 17(3): 121–123

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *