Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Kosmetika

Neuvěřitelné, ALPA Francovka slaví 105 let!

Žaludeční nevolnost, drobné oděrky, bolest v krku či hlavy, přisáté klíště, mravenci ve spíži – hledáte marně společného jmenovatele? Francovka ALPA je pomocníkem v domácnosti, při sportu, práci i odpočinku už 105 let.

Asi málokdo by spojil původ francovky s francouzskými koňaky. Když v roce 1805 Napoleonovi vojáci opustili obsazenou Vídeň, zůstalo po nich Rakušanům několik sudů francouzského koňaku. Sladkým vínům přivyklí Vídeňáci brzy objevili netradiční použití francouzské speciality. Použili ji jako masážní elixír a francouzská specialita, obohacená o byliny, se osvědčila nad očekávání.

Francovka jako pálenka. Samotné označení „francovka“ sloužilo v 18. stolení jako název pálenky s vysokým obsahem alkoholu získávané destilací různých druhů ušlechtilých vín, zrajících v dubových sudech. Na výrobu francovky neexistoval monopol, v lékárnách se prodávala jako tzv. domácí specialita, určená k potírání bolestivých míst a k masážím.

V roce 1913 vrcholí Průmyslová revoluce. Ulice se pomalu zaplňují elegantními automobily, Westminsterský most v Londýně je poprvé osvětlen plynovými lampami a v Monaku probíhá první závod hydroplánů. Brněnský živnostník Josef Veselý se směle vrhá do podnikání a u Obchodní a živnostenské komory v Brně registruje výrobu francovky s přísadou mentolu pod značkou ALPA. O pět let později se soukromá živnost mění na veřejnou společnost s názvem „ALPA“, výroba mentolové francovky Veselý a Chládek v Král. Poli v Brně.

Modrá lahvička se žlutou hvězdou se stala známým a vyhledávaným artiklem. Roku 1926 už výrobní kapacita dosáhla na dva miliony kusů. Francovka si svým univerzálním použitím bezprostředně získala přízeň spotřebitelů. V roce 1922 jste mohli malou francovku pořídit za pětikačku, střední za třináct a velkou půllitrovou za 30 korun. Typizované lahvičky byly opatřené plombou jako obranou proti padělkům.

Ikonická Alpa se dokázala prosadit v čase a dodnes ji patří přízeň spotřebitelů. Dnes zahrnuje desítky produktů pro dospělé i speciální přípravky pro děti. Alpa má vysokou prestiž nejen u běžných uživatelů, ale také na poli výkonnostního a vrcholového sportu. K tomu ji napomáhá vlastní výzkum a vývoj v oblasti speciálních přípravků řady ALPA Sport.  

ALPA Francovka – 105 let v plné síle
Ročně naplní 5 milionů kusů lahviček a má ji doma každý dospělý Čech. Důležité je to, že dodnes sází na původní, čistě přírodní a léty osvědčené složení. Symbolizuje ji žlutá hvězda a typická lahvička se sytě modrou etiketou, vyjadřující čistotu a důvěru. Alpa Francovka je alkoholový bylinný roztok s éterickými oleji a mentolem. 105 let stará receptura vychází z kompozice 14 léčivých bylin a dává Alpě Francovce sílu pomáhat při celé řadě neduhů.

Máta, eukalyptus, rozmarýn, hřebíček nebo anýz a další byliny v kombinaci s mentolem protáhnou dýchání, uleví těžkým nohám i přetíženým svalům a dokážou zmírnit bolesti zad nebo hlavy. Stačí vetřít pár kapek na postižené místo a dopřát si trochu klidu. Alpa přináší úlevu kloubům a krásně uvolní ucpaný nos třeba při rýmě. Má desinfekční účinky, takže ošetří běžné oděrky nebo štípnutí hmyzem. Řada tipů jak ALPU použít koluje a funguje odedávna.

Inhalujte, jste-li nachlazení
Kloktejte, když vás bolí v krku
Přidejte do koupele pro osvěžení
Nakapejte na týl nebo spánky při bolestech hlavy
Vyplachujte ústa při zánětech dásní
Uvolněte namáhané partie obkladem
Vykoupejte své nohy při pocení
Uvolněte pár kapkami kožené boty, které tlačí
Polijte přisáté klíště
Odstraňte inkoustové skvrny
Potřete límec košile proti zašpinění
Odmrazte zamrzlé okno auta
Zbavte se mravenců ve spíži

Alpa Francovka 60 ml za 18 Kč, 160 ml za 29 Kč a 1000 ml za 145 Kč.

www.alpa.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *