Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Nalaďte se na retro vlnu a oživte svůj podzimní look

Pruhy jsou oblíbeným trendem, který z módy rozhodně nevyjde. I ve vašem šatníku se jistě najde takový kousek, třeba v klasickém námořnickém stylu. Ale co svůj podzimní look oživit něčím extravagantnějším? Vraťte se do minulosti a nalaďte se na pruhovanou retro vlnu.

Sportovní vintage pruhy a lampasy se v módních kolekcích objevily už minulou sezónu. Designéři se při tvorbě inspirovali módou 70. let a mladistvým sportovním stylem, populárním v 90. letech. Také si na tehdejší trend s nostalgií zavzpomínáte?

Letos zažívají retro proužky velký návrat. Hitem jsou hlavně výrazné a barevné horizontální pruhy a také proužky do tvaru písmena „V“. Oblečení zdobí i poutavé postranní lampasy či decentní pruhované lemování.

Nejoblíbenějším kouskem sezóny se staly kalhoty s výraznými lampasy.  Sportovní kalhoty tohoto typu se objevily poprvé ve 30. letech a naprostý boom zažily v letech 70. Sklidí úspěch i ve 21. století? Oblékněte si je čas od času místo džínů a vsaďte tak na pohodlí. Rozjasněte svůj podzimní vzhled nepřehlédnutelným barevným nebo kostkovaným modelem. Patříte spíš k sukňovým typům? Trendy sukně a šaty s módními retro pruhy stylově oživí běžný ležérní či elegantní look. Ozvláštněte jimi pracovní dress code a buďte šik i v kanceláři!

Pokud je extravagance vaším druhým „já“, vsaďte na atraktivní podzimní obuv zdobenou sportovními retro pruhy. Upoutejte okolí modelem v zářivě červené nebo sněhově bílé barvě na vysokém podpatku. Nebojte se odvázat a ukažte, že to s módou umíte. Který kousek s retro pruhy bude ten váš?

Zdroj: Deichmann, Esprit, Cellbes a F&F

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *