Rozhovor s Miroslavem Donutilem k představení Moje velká ryba v Divadle Viola

Letošní novinkou na repertoáru legendárního Divadla Viola je pozoruhodné představení Ota Pavel: Moje velká rybaMiroslavem Donutilem v režii Tomáše Vondrovice. Oblíbený herec se na jeviště Violy vrátil po více než dvaceti letech, kdy tady sklízel nadšené ovace publika s pořadem Pořád se něco děje věnovaném jeho mládí a Brnu. V září se Miroslav Donutil do půvabného vyprávění Oty Pavla o mamince, povedeném tatínkovi, báječném strejdovi Proškovi a dětství na břehu Berounky začte 18. 9. od 20 hodin a pozvánkou je i následující rozhovor. Další repríza je na programu 15. 10.

Jak vnímáte specifický prostor Divadla Viola a co si řeknete ráno, když víte, že tam večer budete vystupovat?
Violu vnímám jako velice krásný, intimní, divadelně-literární prostor. A co si řeknu ráno, když vím, že večer budu ve Viole vystupovat? To nevím, protože ráno se probudím a je toho přede mnou strašně moc a Viola je zpravidla až na závěr. Tak si možná pomyslím, že to bude příjemné zakončení dne!

Představení Moje velká ryba je postavené na povídkách Oty Pavla, patří k vaší oblíbené četbě? A můžete přiblížit váš vztah k rybaření a vodě?
Především musím říct, že můj vztah k Otovi Pavlovi je neskutečný, protože já jsem odmalička četl jeho knížky. A protože od dětství chytám ryby, stejně jako Ota Pavel, tak jsme si byli blízcí hned po přečtení prvních stránek jeho textů. On to samozřejmě nevěděl, ale já ano. Psal krásně nejenom o rybách, ale také o sportu, jeho dílo jsem si velmi oblíbil. A můj vztah k rybám? Ten je nehynoucí, protože už staří Asyřané říkali, že čas strávený na rybách se nezapočítává do času vyměřeného na život.

Je pro herce snazší mít na jevišti k dispozici text a nemuset se jej učit nazpaměť?
Pro herce není nic snadné, pokud to chce udělat pořádně. Ať už jde o hru, ve které text deklamuje zpaměti, anebo je to takový večer jako tady ve Viole, kdy má text po ruce. V obou případech je to velmi těžké, protože chcete, aby výsledek dopadl dobře, což se neobejde bez pořádné přípravy. Vždycky do toho musíte jít naplno. Zatím se nám to vždycky dařilo, tak doufám, že tomu tak bude i nadále.

Předprodej vstupenek v pokladně Divadla Viola (Národní 7, Praha 1), vstupenky na vybraná představení je možné nově zakoupit online na webu https://www.colosseumticket.cz/cs/akce/s/divadlo+viola/1

Zdroj: www.divadloviola.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *