Jak na stylovou vánoční výzdobu i u vás doma?

Advent již odstartoval a slavnostní atmosféra plně proudí do našich domovů, které se začínají proměňovat v místo plné vánočních očekávání a přání. Jak váš domov vyladit do posledního detailu, aby vzniklo dokonalé propojení i s vánočním stromkem?

To vám poradí odborník na výzdobu firma GLASSOR, přední český výrobce ručně foukaných skleněných ozdob, které u nás mají tradici už více než 100 let. Vánoční ozdoby totiž dnes už nepatří pouze na stromek, naopak s nimi můžete v interiéru vytvořit neotřelou výzdobu a sladit a vyšperkovat vše od dekorací na stůl, přes vázy s větvičkami až po stromek a originálně zabalené dárky.

Dary přírody doplněné skleněnými ozdobami
Mezi současné vánoční trendy v interiéru patří přírodní prvky, které lze jednoduše kombinovat s jakýmikoliv oblíbenými motivy a barvami. Holé větvičky ovocných stromů připomínající spící zimní přírodu nebo ty krásně vonící obsypané jehličím – obě varianty naaranžované ve váze dokáží ve spojení s ručně malovanými ozdobami vytvořit nepřehlédnutelná zákoutí. „Věčnou a nadčasovou vánoční barvou je bezpochyby zlatá, s tou nikdy nelze šlápnout vedle. Klasický nestárnoucí dekor zastupuje mezi našimi kolekcemi „Zlatá symfonie“ zdobená jemnými kroucenými linkami ze zlatého posypu, které se krásně doplňují se zelenými větvičkami. Akcent zlaté barvy přináší také minimalističtější „Dotek elegance“. Jeho severský ráz můžete více umocnit, pokud holé větvičky nastříkáte barvou ve spreji na bílo,“ doporučuje Kateřina Tichá, majitelka firmy GLASSOR. Ještě luxusněji pak budou vaše dekorace působit díky speciálním ozdobným háčkům s povrchovou úpravou z pravého zlata nebo stříbra. Zvolit můžete tvar srdíčka s kamínky, vlnku nebo třeba motýla.

Kromě skleněných baněk najdou své uplatnění při výzdobě i jiné materiály, jako je keramika nebo plstěné přízdoby. Zkusit můžete doplňky ve tvaru srdíčka, zvonečku nebo plstěné sovičky, které vyrobili klienti chráněné dílny v libereckém Harcově ve spolupráci se značkou GLASSOR. Pokud už tedy máte doma některé kousky z klasických kolekcí „Kouzlo bílých Vánoc“ nebo „Authentic“, neváhejte letos svoji sbírku o tyto neotřelé ozdoby rozšířit.

Vánoční stůl oživí i drobné detaily
S výzdobou stolu není třeba čekat až na samotný Štědrý den, ale můžete si maličkostmi zpříjemnit i celý advent. Stejně jako lze pomocí ozdobných stužek a provázků pověsit na větvičky baňky klasických tvarů, nepřehlédnutelní budou ve váze i malí ozdobní ptáčci nebo labutě na klipu. Jejich ladné tvary doplňuje i efektní zdobení nebo různě barevná peříčka, která přesně korespondují se zvoleným stylem a doplňky.

Pokud čekáte o svátcích návštěvu, ručně foukané ozdoby vytvoří na stole nejen krásnou atmosféru, ale současně mohou posloužit i jako originální dárek. Ptáčky a labutě na klipu lze připnout před slavnostním obědem nebo večeří na ubrousky, nabízí se ale také baňky v podobě jmenovky – speciálně vyfouknuté ozdoby s rovnou podsadou a držákem, na který lze uchytit papírek se jménem nebo krátkým vzkazem. Takovouto jmenovku či ptáčka si pak může každý odnést jako malou upomínku na svátky strávený se svými nejbližšími.

Jak správně ozdobit stromeček?
Světýlka, sladkosti, baňky, řetězy, špička – k dispozici je velké množství dekorací, ovšem od čeho začít a jak správně postupovat? Tato otázka může v lidech stojících před nenazdobeným stromečkem vyvolat nejistotu. Jestliže toužíte po elegantním výsledku, nechte si poradit od odborníků. „Nejdříve si připravíme svíčky, které na stromeček umisťujeme od shora dolů. Měli bychom se snažit je rozmístit rovnoměrně, protože pak máme napůl vyhráno – světlo totiž dokresluje celkovou siluetu a dokáže opravdové divy. Dále na řadu přicházejí čokoládové bonbony, kolekce nebo perníčky, které věšíme na každou větev. Pokud nejste příliš zkušení nebo máte opravdu vysoký stromeček, v této fázi je vhodné ozdobit špičku, a to z čistě praktických důvodů – prozatím nemáte pověšené nic, co by se dalo neopatrným zacházením rozbít. Pak už přicházejí na řadu vánoční kouličky, kdy ty nejmenší umisťujeme do horních pater a ty větší do rozvětvenější části. Nakonec lze vše ještě doladit ozdobnými řetězy z foukaných perliček,popisuje Kateřina Tichá z GLASSORu.

Na závěr dolaďte i dárky
S celou vánoční výzdobou mohou korespondovat i zabalené dárky, nebojte se proto využít stuhy, přírodní materiály, sušené ovoce, ale třeba i samotné baňky. Novinkou mezi letošními produkty značky GLASSOR jsou také jmenovky na dárky s dobovými ilustracemi, které dávají možnost napsat obdarovanému přání nebo krátký vzkaz. Vše potřebné pro letošní Vánoce, včetně dárkových poukazů, tak seženete pohodlně na jednom místě v přehledném e-shopu.

Zdroj: Glassor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *