Tip na víkend: Česká masopustní zabijačka jak se patří!

Masopust je tradiční dobou hodování a veselí. Nechte se inspirovat zvyky našich předků a v sobotu 9. února od 12 do 17 hodin si naplno vychutnejte zabijačku v Plzeňském Prazdroji!

Jitrnice, jelítka, tlačenky, ovar, guláš… Nad nádvořím legendárního pivovaru u Formanky budou k mání zabijačkové speciality, čerstvě čepované pivo Pilsner Urquell přímo od zdroje a Šest chmelů z únorové Volby sládků. Nebude chybět ani tradiční muzika, která se postará o náležitou atmosféru. Z bohatého sortimentu nabízených pochutin si určitě vybere každý.

Zahradní pavilon Formanka je ozdobou areálu pivovaru Plzeňský Prazdroj. Postaven byl před první návštěvou císaře Františka Josefa I. jako otevřená letní veranda navazující na budovou tehdejší pijárny – dnes konferenční a společenské centrum Secese. Ještě před koncem 19. století byla veranda dozděna, aby mohla sloužit celoročně.

Více informací o akci na http://www.prazdrojvisit.cz/

Tip redakce:
Domácí knedlíky (ne)jen na masopust
Knedlíky jsou tradiční národní přílohou. Nedají se téměř ničím nahradit. Hodí se ke guláši, vepřovým výpečkům se špenátem, i dozlatova upečené kachně se zelím. A i když je jejich příprava trochu pracnější, knedlíky za to stojí.

Uvařit domácí houskový knedlík nebývá snadné. Někomu ne a ne se podařit. Jestliže nemáte důvěru v kynuté těsto či v sebe sama, a chcete-li mít vždy jistotu, že se houskový, bramborový či chlupatý knedlík podaří, naučte se kupovat ty od Amylonu. Pokud se budete vždy řídit návodem k přípravě, budou knedlíky chutné a nadýchané.

Česká společnost Amylon, která má více než stoletou tradici, nabízí tradiční Bramborové knedlíky Amylon 250 gramů za 16,90 Kč. Při větším počtu „jedlíků“ pak můžete zakoupit větší balení bramborových knedlíků 400 gramů 24,90 Kč. S masem dle libosti – králičím, vepřovým, uzeným se špenátem či pouze s osmaženou cibulkou si s těmito knedlíky zaručeně pochutnáte. Příprava knedlíků i s vařením trvá 20 minut.

Chcete-li se vrhnout do přípravy omáček, pak jako vhodná příloha k masu mohou posloužit Jemné knedlíky Amylon 400 gramů za 19,90 Kč. Pro mnoho začínajících kuchařek je rychlá a snadná příprava těchto knedlíků jako ideální doplněk k rajské, koprovce, či ke guláši.

Jsou však i knedlíky, které v naší české kuchyni kvůli složitější přípravě (strouhání syrových a vařených brambor a rozvařování se) trochu opomíjíme. A to nám naše babičky mnohdy zazlívají. Jsou to tzv. „chlupaté knedlíky“. Avšak i tyto Chlupaté knedlíky Amylon můžete pořídit nyní již se všemi ingrediencemi v prášku za 42,90 Kč za 400 gramů.

Zdroj: www.amylon.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.