Designový šperk v podobě valentýnského dárku od Světlušky!

Láska se dá vyjádřit mnoha činy. Jedním z nich je i pořízení designového klenotu od Světlušky, jehož koupí nejen potěšíte své blízké, ale v rámci sbírky Světluška podpoříte nevidomé děti a dospělé. Decentní korále jsou výsledkem spolupráce s tvůrkyní Marií Poláčkovou z ko-ra-le.cz. Samotný šperk, jenž je k dostání za 230 Kč na e-shopu Světlušky, je navíc ručně kompletovaný nevidomými v Pobytovém rehabilitačním a rekvalifikačním středisku Dědina.

Skleněná, ručně foukaná kulička o průměru 25 mm, naplněná barevným drátkem, ozdobí krk každé slečny a dámy. Náhrdelníky se pyšní nejen ručním provedením spojujícím jednoduché čiré sklo a barevné měděné drátky, ale i sedmiletou tradicí a šetrným ekologickým přístupem. Na výběr jsou šperky s drátkem růžovým, zlatým, stříbrným nebo černým. Šperk z českého skla je zavěšen na stříbrné roxorové šňůrce o délce 95 cm. Speciální dárkové balení, v němž jsou korále uloženy, rozzáří srdce všech žen.

Na vzniku valentýnského šperku se kromě značky ko-ra-le.cz a výrobce tradičních, ručně foukaných skleněných ozdob Slezská tvorba, podíleli také sami nevidomí. „Za výrobou šperků stojí stovky hodin práce nevidomých v Pobytovém středisku Dědina, kde je celoročně živo. Těžce zrakově postižení tady najdou příležitost pracovat a vidět za sebou reálné výsledky, ať už v košíkářské, kartonážní, nebo keramické dílně,“ vysvětluje ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Gabriela Drastichová.

Designový šperk na krk je k dostání za 230 Kč na eshopu Světlušky.

O Světlušce
Světluška přispívá na speciální pomůcky, které mluví nebo mají hmatový displej, na psí vodicí pomocníky, osobní asistenty dětem i seniorům, podporuje rozvoj talentu a tvořivých schopností nevidomých. Financuje projekty neziskových organizací, které díky podpoře od Světlušky mohou realizovat projekty zaměřené na nevidomé. Světluška zkrátka pomáhá lidem, kteří nevidí nebo vidí velmi špatně, žít smysluplný život a cítit se užiteční.

Zdroj:www.svetluska.net

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *