Dana Morávková úřaduje v roli baronky Trachtové. Do seriálu propašovala i kousky ze svého šatníku!

Na obrazovkách televize Prima se herečka Dana Morávková usadila celkem pohodlně. Prošla nekonečným seriálem Velmi křehké vztahy, krimi seriálem V.I.P vraždy a teď se divákům představuje jako nekompromisní baronka Gabriela Trachtová v TEMNÉM KRAJI. Všechny tři postavy mají podobný charakter – a hodné holky to rozhodně nejsou!

V.I.P. vraždy

„Myslím si, že Andrea ve VKV, Irena ve Vraždách i Gábinka v Kraji jsou rozhodně hodné holky,“ usmívá se potutelně herečka, kterou scenáristky Kateřina a Jitka Bártů obsazují jen do rolí ukázkových potvor. „Hodné holky se dostanou do nebe a zlobivé, kam chtějí.“ Od zla by se očekávalo, že bude velké a mohutné, ale u Dany Morávkové výjimka potvrzuje pravidlo. „Mně se ty mrchy hrají moc dobře. Mám něco kolem 160 centimetrů, a když rozzlobíte malou holku, může být pěkně nebezpečná!“ varuje herečka.

To, že se Dana Morávková objevuje už v druhé sérii TEMNÉHO KRAJE, za to můžou samy autorky projektu. „Holky mi tu postavu psaly na tělo. Vymyslely mi, kde žiju, že mi patří Štiřín, mám v garáži zaparkovaný pořádný bourák, do postele mi daly milence… Měly vymyšlené, co všechno ta jejich baronka bude mít a že si s chlapy jen hraje.“ Vše nakonec klapne do puntíku, jen s těmi milenci se nepředaly. „V první sérii jsem měla Radima Zimu, který chudák umřel. V této sérii mi nějaký milenec chybí. Tajně si myslím, že mimo kameru ho moje baronka našla a užívá si,“ uvažuje nahlas herečka, která dokonce na plac propašovala nějaké kousky ze svého šatníku. „Domluvila jsem se s holkami od kostýmů, a nakonec tam mám nějaké své kabáty a kabelky. Samozřejmě, že většina věcí je filmová, doma nemám všechno. Jsem ale ráda, že se něco mého využilo.“

Baronka Trachtová si proplouvá celým seriálem a občas se jí pod nohy připlete nevítaná osoba, ale i tak zůstává za všech okolností dámou. „S Davidem Suchařípou kujeme pikle a pomáhám mu. Myslím si, že mají takový oboustranně zištný vztah. Dokonce se u ní na pozemku najde mrtvola. Hrozně mě to rozčiluje, nechci tam ty policisty pustit, a oni mi tam pořád lezou,“ směje se herečka, která se díky natáčení po dvaceti letech sešla s hlavním představitelem, Lukášem Vaculíkem. „Už to je dvacet let, kdy jsme s Lukášem točili pohádku z Pekla štěstí, a od té doby se známe. Vůbec se nezměnil, pořád je to sympatický, milý kluk. Jen jsme se v této sérii nepotkávali tak často, jak bych si přála.“

A jak nakonec vypočítavá a rázná baronka dopadne? „Myslím, že tahle potvora nikdy potrestaná nebude, schytá to za ni někdo jiný,“ uzavírá Dana Morávková.

Zdroj: FTV Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.