Kvartýr shop & studio slaví dva roky existence uvedením nových kolekcí

Centrum mladého českého designu Kvartýr shop & studio, sídlící U Vodárny 4 na Vinohradech, slaví druhé narozeniny. K této významné příležitosti si designérky, stojící za tímto konceptem, připravily uvedení nových kolekcí. Značka MIK Jany Mikešové nabídne pleteniny v přírodních odstínech, designérka Lucie Komárková kolekci inspirovanou lesem, šperkařská značka BUCHY náhrdelníky a pásky z lan a provazů, Leather Utilities L/U kožené doplňky, a značka Sabina Rich nové modely ortopedické obuvi.

Jana Mikešová tvořící pod značkou MIK zaujala produkty ze své nové kolekce No.10 / 2019-20. A jak už je pro MIK charakteristické, nabídla široký výběr pletených modelů. Kolekci dominují oversize střihy svetrů kontrastující se zavinovacími šaty podtrhujícími ženskou siluetu a pletené doplňky. Z možné škály barev Jana Mikešová využila hlavně přírodní a pudrové tóny, temně zelenou a výraznou hořčičnou.

Česká návrhářka Lucie Komárková se ve své aktuální kolekcí podzim-zima 19/20 inspirovala lesem, a proto se nese v přírodních tónech, v barvách jehličí, smůly, jílu a mlhy. Vybarvena je v tónech tmavě zelené, rezavé a černé. Luciina tvorba, charakteristická romantickým minimalismem, stojí na základech dokonalého řemeslného zpracování a použití kvalitních přírodních materiálů.

Značka Sabina Rich, typická výrobou ortopedické obuvi z recyklovaných materiálů, nabízí vedle tenisek i unikátní lodičky. Nová kolekce obuvi designérky Sabiny Sádkové byla vyvíjena společně s českými pediatry a Českou podiatrickou společností. Použité materiály jsou nesmírně kvalitní a obuv je vyráběna ručně.

Kvartýr shop & studio má ve svém repertoáru i šperky, konkrétně značku BUCHY založenou Barborou Bucharovou a Barborou Papírníkovou. Jejich ikonickými produkty jsou sice šperky, ale vyrábí například i pásky. To všechno z lan a provazů. BUCHY definuje používání materiálů naprosto netypických pro módní průmysl. Každý kus je vyráběn ručně a jedná se vždy o originál.

Lucie Telecká, stojící za značkou L/U Leather Utilities, se ve své tvorbě zaměřuje na výrobky z prvotřídní italské hovězí usně. Lucie dodržuje tradiční rukodělné postupy a zakládá si na tom, že její výrobky mohou díky nadčasovému designu a kvalitnímu zpracování sloužit svým majitelům roky. Novinky, které nabízí, jsou skvělým tipem na vánoční dárky. Je to například malá peněženka ve velikosti přesně do kapsy s oddílem na bankovky a karty a kabelka inspirovaní takzvaným nessesérem.

Kvartýr – novinky k zakoupení z titulního fota: Rolákové merino šaty: MIK – Jana Mikešová – všechny 4500,-, Šály: MIK – Jana Mikešová – všechny 2600,-, Ortopedické tenisky: Sabina Rich – 3790,-, Kabelka: Leather Utilities – 8800,-, Náhrdelník: BUCHY – 1290,-, Stojany na květináče: Plantárium – 1500,-/ks, Klobouk: La Modista – 3900,-, Šaty: Lucie Komárková – 4490,-, Keramický květník: Plantárium – 490,-, Ortopedické lodičky: Sabina Rich – 3390,-, Šaty: Lucie Komárková – všechny 4490,-, Ortopedické tenisky: Sabina Rich –3790,-, Kabelka: Leather Utilities – 16500,-, Náhrdelník: BUCHY – 1290,-, Stojany na květináče: Plantárium – 1500,-/ks, Klobouk: La Modista – 4400,-

Kvartýr shop & studio sídlící na adrese U Vodárny 4 na pražských Vinohradech je centrem mladého českého designu. K vidění a zakoupení je zde autorská móda, šperky, kožené a pletené doplňky, ortopedická obuv, interiérové doplňky a květiny.  Konkrétně je to oděvní značka MIK Jany Mikešové typická zpracováním pletenin, autorská móda designérky Lucie Komárkové, značka unikátní obuvi Sabina Rich, úžasné šperky BUCHY a květinové studio Plantárium. Zastoupené značky pravidelně doplňují hosté, těmi aktuálními jsou modistka La Modista a šperkařka Adéla Pečlová. Kvartýr shop & studio také pořádá různé kurzy, workshopy a prezentace nových produktů, díky nimž nechává nahlédnout i do zákulisí výroby a tvůrčího procesu.

Všechny designérky spojuje společná filosofie zaměřená na udržitelnost, lokálnost, používání kvalitních materiálů a nevyčerpatelnou touhu tvořit. Více informací naleznete na www.kvartyrstudio.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.