Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Celebrity

Kristian Kodet se nenudí, uspořádal v USA výstavu a pomalu se balí do ČR!

Vloni Kristian Kodet oslavil životní jubileum. V Praze uspořádal velkou narozeninovou výstavu a stal se také čestným občanem Prahy 1. Nyní má za sebou nejprodávanější český malíř současnosti velkou vernisáž ke své výstavě na Floridě, kde už několik let tráví zimu, a zároveň se pomalu chystá k návratu zpět do Česka.

Umělec, který rád maluje především ženy, anděly, v poslední době i hlavy v mnoha podobách či Krista, pracoval v posledních měsících na výstavě, k níž v pátek uspořádal v St. Petersburgu vernisáž. Pozval své přátele, obchodní partnery i významné hosty a nechyběla ani Olga Matušková, manželka Waldemara Matušky, s kterým Kodetovu rodinu pojilo dlouholeté přátelství…

„Bylo to úžasné a neuvěřitelné. Vždycky mě potěší, když lidi přijdou a řeknou, že se jim to líbí, a že je těší to, co dělám,” říká Kristian Kodet, který při svých pobytech v Americe rozhodně nezahálí. „Vloni jsem dělal obrazy na svou narozeninovou výstavu v Praze, která byla taky neuvěřitelná, letos zase na tuhle. Do Prahy si povezu další díla,” svěřil se Mistr, který se koncem března vrací do vlasti.

Těší se zase do Čech, domů, protože i když část roku žije tisíce kilometrů daleko, a má dokonce i americký pas, doma se cítí být právě ve své rodné zemi. „Těším se, samozřejmě, až bude hezky, budu na chalupě a budu malovat, chodit na procházky. Těším se na přátele, kamarády, stejně jako na filmový festival do Zlína a do Varů,” prozradil Kristian Kodet, jehož vlastnoručně malovaná filmová klapka je každoročně na Dětském filmovém festivalu, nejstarším na světě, pravidelně vydražena za nejvyšší cenu a výtěžek pak jde na podporu mladých filmařů.
Kromě toho malíře zaměstnává i jeho galerie a antik, který si pořídil se svou nejmladší dcerou Jacquelinou v centru Tábora, a která se taky po dobu jeho pobytu na Floridě o vše stará.

Foto: archiv K. Kodeta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *