Na MDŽ je poptávka po květinách oproti jiným dnům dvojnásobná

Již tento pátek se ponese ve víru oslav Mezinárodního dne žen. Tradiční svátek symbolizující práva žen je u nás zatížen „socialistickou“ minulostí, která měla s oslavou práv pramálo společného. Nyní ale podle Jitky Mandysové z květinové služby Fleurop jeho obliba opět roste. Příležitost v něm vidí zejména květinářství, kterým se díky prodejům zvýší zisk.

„Oproti Valentýnu se na MDŽ prodávají hlavně jarní květiny. Oblíbené jsou například tulipány, frézie, narcisy. V posledních letech roste poptávka po hyacintech a irisech. Nejvíce se prodávají barvy, které evokují jaro a příjemnou náladu,“ komentuje Jitka Mandysová z Fleurop.

Češi za květiny příliš neutrácí                                       
Oslavy MDŽ byly v minulosti často spojovány s komunistickým režimem a podnikovými oslavami. V rámci nich ženy dostávaly červené karafiáty, které se právě kvůli tomu dodnes netěší velké oblibě. Nyní je už ale situace jiná a Mezinárodní den žen je opět spojován s tématem zrovnoprávnění, emancipace a vymýcením diskriminace. „V zahraničí si význam tohoto dne uvědomují a za květinu jsou ochotni až 1 000 Kč. Češi do ní investují zhruba polovinu“, komentuje Jitka Mandysová.

Každoročně jiné ústřední téma
Zajímavostí spojenou Mezinárodním dnem žen je to, že oslavy mají každoročně své konkrétní téma. Například v roce 2017 se oblast zájmu soustředila na pozici žen v měnícím se světě práce a genderovou vyváženost v tomto prostředí. Loni byla ústředním tématem transformace a ženy jako aktivistky, letos se hlavním mottem stane Lepší rovnováha, lepší svět.

Květina přímo pro vás
Výběr správné květiny mužům ulehčuje květinová doručovací služba Fleurop, na jejímž webu je připravena speciální nabídka vytvořená právě pro Mezinárodní den žen. Aby byla kytice doručena tentýž den, je objednávku potřeba vytvořit do 15. hodin.

Zdroj: Fleurop

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.