Zpěvák Radek Banga přišel před kamerou o hlas

Před pár dny proběhla v pražském kině Pilotů premiéra nového mysteriózního seriálu s názvem Šeptej Nahá Stín (Whisper Naked Shadow). Na krátkometrážním seriálu pro internetové vysílání spolupracovali tvůrci jak z ČR, tak z USA, kde žije jeho režisérka Nora K. Hlavních rolí spolubydlících se ujali Radek Banga, Anna Lucie Schollerová a Andrea Hodíková, kteří společně řeší záhadu, jež jim značně komplikuje život.

Seriál se vysílá od konce února v týdenních intervalech na internetové televizi OBBOD, ale zároveň s uvedením prvního dílu proběhla také speciální kino premiéra, na které byly uvedeny první čtyři díly. Po projekci následovala debata s herci a režisérkou. Ta do Prahy přiletěla alespoň na krátkou dobu z USA. Debatu moderoval divadelní a literární kritik Tomáš Kubart, který v seriálu vedle humoru upozornil zejména na prvky magického realismu, a jelikož herci přiznali, že měli s rolemi sami něco společného, podrobně zkoumal i vztah herců ke svým postavám.

Radek Banga přiznal, že podobně jako Robin, jenž v seriálu řeší problémy se svým hlasem, i on během života přemýšlel, jak důležité je nenechat si sebrat právě svůj hlas. Projekt ho zaujal i tím, že mu nenabízel stereotypizovanou postavu. „Byl jsem rád za roli, kde mi scénář nepředepisuje, že jsem čorka, nebo že žiju z dávek,“ přiznal Banga. „Navíc Robin je mi něčím dost podobný. Stejně jako on jsem se i já během svého života tak trochu pral s tím, kam vlastně patřím, hledal jsem svůj hlas a odvahu se ozvat, když je potřeba,“ dodal.

Anna Lucie Schollerová se zase dokázala dobře vcítit do hrůzy, kterou musí prožívat žena poté, co se bez svého přičinění začne objevovat všude nahá. „I já jsem Sofii v mnohém podobná. Jsem taky takový extrovertní tank. Ale kdyby mě potkalo to co ji a byla bych pořád nahá, tak se taky asi zblázním,“ svěřila se mladá herečka.

Velké díky potom vyslali tvůrci směrem k českému režisérovi Karlu Smyzckovi, který při vzniku seriálu pomáhal režisérce jako konzultant a mentor. Originální hudbu k projektu složil Američan Tommy Orza, v dalších rolích se objeví herci Tim Brian Anderson, Mary Fischetti, Lea Kolouchova, Daniel Mavrov nebo Petr Polák.

První sezona seriálu má šest dílů a objevovat se bude každý čtvrtek na internetové televizi OBBOD. 22. března jej čeká kino premiéra také v New Yorku.

Zdroj: www.csfd.cz/film/684206-septej-naha-stin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.