Filmový festival Finále Plzeň nabídne zábavu nejen pro dospělé

32. ročník filmového festivalu Finále Plzeň, který proběhne od 11. do 16. dubna v západočeské metropoli, nabídne program pro celou rodinu.

Vedle filmových projekcí pro dospělé uvede velký sál v Měšťanské besedě v sobotu 13.dubna od 11 hodin pro nejmenší diváky celovečerní pohádku Čertí Brko. V neděli ve stejnou hodinu se mohou děti těšit na oblíbené postavičky v pohádce Pat a Mat znovu v akci.  Pro rodiče dětí starších tří let je ve společenském sále v Měšťanské besedě připraven i dětský koutek. Denně od 10 do 18 hodin a to bezplatně. Pokud tedy vyrazíte s celou rodinou, můžete si naplno vychutnat festivalovou atmosféru i shlédnout filmy, zatímco si děti hrají.

Festival Finále Plzeň nabídne během šestidenního programu divákům celkem 124 projekcí, filmy v 5 soutěžních a 10 nesoutěžních sekcích, doprovodné koncerty, autorská čtení a mimo jiné také třeba venkovní silent kino s maratony nových seriálů České televize Most! a Zkáza Dejvického divadla. Zahajovacím filmem festivalu bude ve čtvrtek 11. dubna od 19.30 cestopisný dokument Cesta jako žádná ze sta Lukáše Sochy a Tomáše Vaňourka, kteří se rozhodli vydat se po stopách legend Jiřího Hanzelky a plzeňského rodáka Miroslava Zikmunda, který letos oslavil 100. narozeniny, na jejich slavnou euroasijskou cestu.

Průvodci festivalem a moderátory zahajovacího i finálového večera budou herci Jan CinaPetr Vančura, kteří jsou rovněž hlavními tvářemi festivalové kampaně. Finále bude letos hostit jako již tradičně Měšťanská beseda, dále DEPO2015, Anděl Music Bar, Café RegnerMōōVEMENT a Kopeckého sady. Pro rychlejší pohyb mezi festivalovými stanovišti mohou návštěvníci využít půjčovnu kol před Besedou, kterou zajistí Kolem Plzně.

Finále Plzeň patří k nejvýznamnějším kulturním akcím regionu, která si za desítky let vysloužila zájem publika i respekt filmových profesionálů. Od roku 2016 se festival koná pod vedením nového organizátora – společnosti Film Servis Plzeň s.r.o., jejíž jednatelkou a majitelkou je dosavadní ředitelka festivalu Eva Veruňková Košařová.

„Rádi bychom, aby festival lidem umožnil užít si českou filmovou tvorbu a podpořit ji. Stejně jako fandíme českým hokejistům nebo vyhledáváme lokální potraviny, můžeme být hrdí i na naše filmaře,“ vzkazuje ředitelka festivalu Eva Veruňková Košařová. „Finále Plzeň již několikátým rokem není pouhou bilanční přehlídkou, tedy neobsahuje kompletní přehled filmů z minulého roku, ale vybíráme pozoruhodné filmové, televizní a internetové počiny z uplynulého roku nebo také filmy v premiéře či předpremiéře. A nově jsou v soutěži zahrnuty také snímky, které vznikly v mezinárodních koprodukcích,“ dodává.

Vyhlášený hudební klub Anděl Music Bar bude 11. dubna od 21:00 hostit comeback kapely Khoiba, po deseti letech se na pódium vrátí zakládající dvojice Ema Brabcová a Filip Míšek. Jako support zahrají Čáry života. Následující den, 12. dubna, bude Anděl Music Bar patřit soulové zpěvačce Mirce Novak s uskupením Pilsen Connection. Mirka Novak prožila několik let v USA, kde koncertovala s uznávanými hudebníky ve známých klubech včetně prestižního klubu Twins Jazz. Na afterparty vystoupí Manaworld DJ’s. Zábava, ale také kapka poučení, čeká návštěvníky 3. ročníku akce Autismus na stojáka!, která se koná 15. dubna od 18:00 v plzeňské Papírně.

Příznivci Ester Geislerové a Josefiny Bakošové jsou zváni k osobnímu setkání 13. dubna od 17:00 do Měšťanské besedy na autorské čtení z jejich nejnovější knihy Terapie sdílením 2 – pokračování projektu Terapie sdílením, aktuálního fenoménu českých sociálních sítí. Číst budou nejen obě dámy, ale také herci Jan CinaPetr Vančura, kteří jsou hlavními tvářemi festivalové kampaně. Na stejném místě a ve stejný čas, jen o den později – 14. dubna, bude ze svých knih číst Radka Třeštíková, nejprodávanější česká autorka současnosti.

Lákadlem doprovodného programu jsou tradičně projekce silent kina ve ŠKODA JS zóně v Kopeckého sadech se vstupem zdarma. Pod širým nebem se budou promítat legendární snímky Pějme píseň dohola a Kouř.  Hořká komedie z pionýrského tábora Pějme píseň dohola, celovečerní debut Ondřeje Trojana coby režiséra a Jana Hřebejka s Petrem Jarchovským coby scenáristů, je na programu 11. dubna v 19:00. Kultovní “rytmikál totalitního věku” Tomáše Vorla následuje 12. dubna. Maraton nových výrazných seriálů České televize Most! a Zkáza Dejvického divadla diváky v Kopeckého sadech čeká od 13. do 16. dubna. Zajímavé zpestření přinese před filmy ve čtvrtek, pátek a sobotu DJka Jane Doe, k dispozici bude i připravený venkovní bar.

Volný vstup je také na party s DJ Sta v Café Regner, která vypukne 13. dubna ve 20:00 – afterparty DJ’s Hoffee & Mára. DJ Sta začal s djingem v roce 2006, od té doby se intenzivně věnuje dnb music, hrál ve většině českých měst, ale i v Paříži, Berlíně, Vídni, Londýně a v několika městech v Nizozemsku. Už 12. dubna od 20:00 to Café Regner rozjede plzeňský DJ Diom se svým dlouholetým kolegou a kamarádem Myclickem. DJ Diom v roce 2000 reprezentoval Českou republiku na Red Bull Music Academy v Dublinu, v současné době je residentem řady plzeňských a pražských podniků. Festivalový hudební program 13. dubna od 21:00 ozdobí Soundtrack Movie Night v originálním kulturním prostoru MōōVEMENT. Vinylová přehlídka toho nejlepšího, co zaznělo na stříbrném plátně, všechny zaručeně roztančí.

Zdroj: www.festivalfinale.cz, www.facebook.com/finaleplzen

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.