Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

NadpřirozenoZábava

Taran Matharu přijel do Prahy pokřtít démonologii

Světově oblíbený autor fantasy trilogie Učedník, Taran Matharu, zavítal do Prahy na veletrh Svět knihy, kde své fanoušky potěšil besedou a následnou autogramiádou. V rámci návštěvy také pokřtil svou novou knihu, která sérii Učedník doplňuje o pozoruhodnou démonologii a deník jednoho z hrdinů série. Za kmotry mu byli herci Eva Hrušková a Jan Přeučil.

Spisovatel brazilsko-indického původu sice nebyl v Praze poprvé, ovšem z první návštěvy, když byl ještě dítě, si moc nepamatuje. Nyní, téměř po dvaceti letech, si Prahu užil o to více. „Cítil jsem se u vás neskutečně příjemně. Bylo to pár nesmírně zábavných a skvělých dní. Díky.“ zhodnotil svou návštěvu mladý autor, který v Praze mimo jiné čerpal inspiraci pro svou další tvorbu.

Během svého pobytu v Praze měl spisovatel naplánovanou i řadu kulturních akcí, mezi něž patřila například návštěva knihovny Strahovského kláštera, varhanní koncert v Chrámu sv. Mikuláše či prohlídky nejznámějších pražských památek. Zcela jej fascinovaly vitráže Katedrály sv. Víta a také okouzlily legendy nejen o Golemovi a expozice Muzea alchymie. Taran se také svěřil, že vždy rád testuje místní jídla, a tradiční česká kuchyně ho upřímně nadchla.

Ve čtvrtek odpoledne v knihkupectví Luxor v pražském OC Smíchov pokřtil tvůrce Učedníka svou novou knihu „Deník invokátora“. Kmotry tohoto titulu se stali herci Eva Hrušková a Jan Přeučil, kteří již dlouhá léta vystupují jako tváře nakladatelství Alpress a sami jsou vášnivými čtenáři.

V pátek pak autor završil svůj veřejný program poutavou besedou ve Fantasy a sci-fi sále na pražském veletrhu Svět knihy. Jak dotazy v sále, tak následně zájemci o autogramiádu ukázali pestré spektrum čtenářů, které svými knihami oslovil. Jak sám uvádí, právě příznivci z České republiky (a Polska) patří k těm nejaktivnějším zahraničním fanouškům také na sociálních sítích. Sympatický mladík si nemohl přát lepší odměnu, než davy dychtivých čtenářů, netrpělivě čekajících na osobní setkání s autorem série Učedník, která se na žebříčku bestsellerů New York Times umístila v těsném sousedství Harryho Pottera a Deníku malého poseroutky.

Vzhledem k tomu, že do Prahy přiletěl nedlouho po promočním turné v Jižní Americe a z Prahy po krátké přestávce v rodném Londýně pokračoval do Polska, trávil Taran navzdory nabitému programu čas také prací na další knize. Pro nás to znamená, že se můžeme těšit na novinku z pera tohoto talentovaného vypravěče. Prozradíme, že nepůjde o další díl Učedníka, ale zatím zůstane autor věrný žánru fantasy pro mládež.

©foto: archiv T. Matharu a nakl. Alpress

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *