Krémová kulajda se zastřeným vejcem a čerstvým koprem 

Tradiční valašská kuchyně v moderním pojetí s důrazem na čerstvé regionální suroviny – to je lákadlo Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích, kam míří za gastronomickými zážitky čím dál více lidí. Recepty tady mají kuchaři, většinou místní rodáci, doslova „pod kůží“ a mnohdy čerpají z prověřených receptů z rodinných kuchařek. Nejtradičnější valašskou specialitou, která nechybí v nabídce Spa hotelu Lanterna, je kyselice – krémová polévka se zelím a uzeným masem. „Doporučuji vyzkoušet i její chuťově jemnější obdobu – krémovou kulajdu se zastřeným vejcem a čerstvým koprem. Mezi hosty je velmi oblíbená,“ říká Josef Tydlačka, šéfkuchař Spa hotelu Lanterna.

Josef Tydlačka

Na 4 porce potřebujeme:
1 cibule
200 g mrkve
200 g petržele
200 g celeru
čerstvý kopr
sterilované hříbky
4 vejce
100 g másla
250 ml smetany
750 ml vývaru nebo vody
ocet
sůl
pepř

Postup:
Oloupeme cibuli a očistíme kořenovou zeleninu. Cibuli i zeleninu nakrájíme nadrobno a orestujeme dozlatova na másle. Zalijeme vývarem, smetanou a uvaříme doměkka. Rozmixujeme a ochutíme solí a pepřem. 3. Ve vroucí vodě s octem připravíme zastřená vejce (cca 4 minuty). Do talíře vložíme zastřená vejce, sterilované hříbky a vše zalijeme krémovou kulajdou. Ozdobíme čerstvým koprem.

Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích je díky komorní atmosféře, klidné lokalitě uprostřed beskydských lesů a špičkovým wellness službám ideálním útočištěm pro ty, kdo vyhledávají pohodovou relaxaci. V hotelovém L-Spa najdete bazén, saunový svět s bohatou nabídkou exotických masáží od terapeutů z Thajska, Srí Lanky, Bali, Filipín a Indie. Hotel se zaměřuje na moderní valašskou gastronomii s využitím krajových receptur a regionálních produktů od místních farmářů. Pro náročné gurmány je v hotelu otevřena zážitková restaurace Vyhlídka, nabízející šestichodová menu snoubená se špičkovými víny z moravských vinařství.

Zdroj: www.lanterna.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.