Petr Čtvrtníček bubnoval a Pavla Tomicová slavila

Herec Petr Čtvrtníček, který v seriálu Krejzovi hraje Lubora Flanderku, se pustil do pořádně rokové charitativní akce. Se svojí novou kapelou Wsedě, která je složena z vězňů kuřimské věznice, zahrál na akci Běh se žlutou stužkou, čili Yellow Ribbon Run, na pražském Výstavišti.

Novou kapelu herec nehledal, spojila je čistě náhoda. „Já je viděl loni hrát na mikulášské besídce Tap Tapu, a protože jim chyběl bubeník, tak jsem nabídl své služby.“ Takže slovo dalo slovo, a kapela tak byla kompletní. „Kluci mají několik vlastních pecek, a můžu říct, že velmi dobrých. Pak hrajeme i převzatý repertoár,“ prozrazuje Čtvrtníček, který se s kapelou ukázal na „žlutém běhu“, a podporuje tak iniciativu Utečte předsudkům.

Žlutého štafetového běhu na pět kilometrů se účastnilo přes pět set lidí a pestrost byla opravdu velká. „Jsou tu různí zaměstnanci firem, věznic, nevládní organizace, vězni, bývalí vězni, oběti,“ prozrazuje složení účastníků ředitelka věznice v Kuřimi Gabriela Slováková. Hlavním posláním běhu je upozornit na obtížné zařazení lidí po odpykání trestu zpět do společnosti.

Zatímco se Petr Čtvrtníček potil u bicí soupravy, v ateliérech seriálu Krejzovi se vesele točilo. A radosti při natáčení bylo v ten den o kapku víc. Svoje narozeniny totiž slavila Pavla Tomicová. Seriálová Zdenička tak dostala překvapení přímo na place, v podobě dortu s vlastní podobiznou, a navíc! Část dortu byla upečena speciálně pro diabetiky. „Bylo to velké překvapení a moc za něj děkuju. A to, že si vzpomněli, že sladké moc nemůžu, a nechali mi udělat dort na míru, to mě překvapilo a s chutí jsem si dala,“ přiznala dojatá Pavla Tomicová, ke které se hned jako první gratulant hrnul seriálový manžel Martin Zounar. „Popřál jsem Pavle hodně zdraví, a ať se má krásně!“

Přestože Krejzovým nastanou v televizi letní prázdniny, v ateliérech se rozhodně s natáčením nekončí. Na obrazovky se seriál vrátí na podzim a diváci se mají opravdu na co těšit.

Zdroj: FTV Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.