Letos exotika letí: V Keni nebo Senegalu už jste byli?

Exotická dovolená láká čím dál více Čechů, letos rovnou o 25 % více než loňský rok. Díky dobré ekonomické situaci, ale také široké nabídce cestovních kanceláří jich řada upouští od klasických destinací a vydává se za poznáním i vzdálenějšího světa. Z exotických destinací jsou stále nejpopulárnější Spojené arabské emiráty či Dominikánská republika, nebývalý zájem však letos zaznamenala i Keňa nebo Senegal. Africké perly slibují úchvatnou přírodu, kvalitní služby a jedinečné zážitky, na které budete ještě dlouho rádi vzpomínat.

Ačkoliv i v letošní sezóně letních dovolených mířili Čeští cestovatelé nejčastěji do tradičních destinací jako Řecko, Egypt či Bulharsko, čím dál více lidí lákají i cesty do exotičtějších zemí. Napomáhá tomu příznivá ekonomická situace v tuzemsku, chuť poznávat nové země, ale i dobrá nabídka a dostupnost. „Už dávno neplatí, že exotická dovolená je luxus, který si mohou dopřát jen lidé s vysokými příjmy. Například do Spojených arabských emirátů lze vycestovat za ceny, které jsou mnohdy nižší než v případě evropských destinací, jako je Řecko nebo Španělsko,“ uvádí Andrea Řezníčková, tisková mluvčí cestovní agentury Invia, u níž lze zájezdy do SAE v režimu First Minute momentálně pořídit už od 8 990 korun. „First Minute zájezdy nejen do SAE, ale i dalších destinací, u nás mohou zákazníci do konce srpna zakoupit se slevou až 44 procent, od září pak budou tyto pobyty v prodeji s 30procentní slevou,“ doplňuje Andrea Řezníčková.

Exotika pro všechny
Díky finanční dostupnosti, kvalitním službám, ale i rozmanitosti, která uspokojí všechny věkové kategorie, se ostatně Spojené arabské emiráty už několik let drží na špici žebříčku populárních exotických destinací. Letos sem míří celých 38 procent turistů, kteří si u cestovní kanceláře pořídili zájezd do exotických zemí. „Celkem jsme letos prodali o 25 procent více zájezdů do exotiky než loni. Na druhé příčce se za SAE umístila Dominikánská republika s osmi procenty prodaných pobytů. V oblibě poté následují Zanzibar, Mauricius, Maledivy, Kuba, Thajsko a Srí Lanka,“ vyjmenovává Andrea Řezníčková a dodává, že rozhodně neplatí, že se do exotiky vydávají jen „dobrodruzi“. Například do SAE, ale také na ostrovy Mauricius a Maledivy stále častěji vyrážejí i rodiny s dětmi, které si zde užijí výborný servis, pestré vyžití a plno zábavy.

S rostoucím zájmem o exotickou dovolenou se zvyšuje i poptávka po „extra“ exotických destinacích. „V tomto segmentu jsme letos zaznamenali vysoký zájem o Keňu a Senegal. Do Keni jsme v letošním roce prodali asi 250 zájezdů, do Senegalu kolem dvou set,“ prozrazuje Andrea Řezníčková. V obou zemích na turisty čekají nevšední zážitky, pohostinní místní, nádherná příroda a ve vybraných resortech také vysoká kvalita ubytování a doprovodných služeb, kterou byste možná od této části Afriky nečekali.

Korálové útesy Keni vás okouzlí
Výlet do Keni bývá pro mnoho lidí zážitkem na celý život. Jedna z nejvyspělejších zemí východní Afriky nabízí dechberoucí rozmanitost od nekonečných savan a tyrkysového moře s bílými plážemi přes bujné tropické lesy až po suché pouště a sněhem pokryté vrcholky Kilimandžára. Úchvatnou fauna a flóru můžete obdivovat v řadě přírodních rezervací a parků, autentické zážitky vám zajistí výpravy do okolí s místními průvodci. Mezi nejoblíbenější keňská letoviska bezesporu patří oblast Malindi nacházející se na sever od druhého největšího města Keni Mombasy. Malindi láká především na bělostné písečné pláže, průzračné moře a dva nedaleké mořské národní parky Malindi a Watamu. Díky nim si zde na své přijdou zejména milovníci potápění, kteří se mohou potopit k nádherným mořským korálům a pozorovat stovky druhů ryb včetně rejnoků, žraloků mako, pestrých bodloků či karet obrovských. „Rodiny s menšími dětmi si pak jistě užijí i projížďky v loďkách se skleněným dnem či šnorchlování. Jako tip na výlet pak doporučujeme návštěvu nedaleké slavné krokodýlí farmy Crocodile Farm & Snake park, kde si můžete prohlédnout desítky druhů plazů a stovky krokodýlů, a to i při krmení,“ doporučuje Andrea Řezníčková.

Tip na dovolenou:
Hotel Diamonds Dream of Africa*****, 9 dní, all inclusive, letecky, od 45 180 Kč, více zde

Do Senegalu za safari či růžovým jezerem
Obdobně kouzelné zážitky vám nabídne návštěva Senegalu na opačném západním pobřeží černého kontinentu. Pro poznávání jeho krás je ideální zamířit do letoviska Saly v turisticky oblíbené oblasti Petite Côte. Jen půlhodinu odtud leží přírodní rezervace Bandia, kde během safari výletů můžete obdivovat antilopy, nosorožce, zebry, žirafy, krokodýly, hyeny a mnoho dalších živočichů. Kousek od rezervace se nachází i jiná atrakce, oblíbená hlavně u dětí: Accro Baobab Adventure Park, kde se vyřádíte na lanových drahách postavených v baobabovém háji, přičemž lozit můžete samozřejmě i po samotných stromových obrech. Poněkud dále, asi hodinu cesty od hlavního města Dakaru, které leží několik desítek kilometrů od Saly, poté naleznete další z nejoblíbenějších turistických zastávek, růžové jezero Retba. Toto slané jezero vděčí za svou neobvyklou barvu jistému druhu řasy produkujícímu červený pigment. Jeho voda v sušších obdobích svou slaností předčí Mrtvé moře, takže se zcela bez obav můžete nechat jen tak unášet na hladině. Nádhernou podívanou si užijete také v Národním parku Saloum Delta. Oblast kolem řeky Saloum byla v roce 2011 zapsána na seznam UNESCO a turisté ji vyhledávají hlavně díky jedinečným scenériím. Najdete tu krásné pláže, bažiny plné mangrovníků, písečné ostrovy i neustále se vlnící duny. Skutečným rájem je delta řeky Saloum pro milovníky ptáků, kteří se tu shlukují ve velkých hejnech.

Tip na dovolenou:
Lamantin Beach Hotel & Spa****, 8 dní, plná penze, letecky, od 40 247 Kč, více zde

Zdroj: Invia.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.