Igor Bareš jako Hannibal Lecter v seriálu Temný kraj

Pozorným divákům seriálu Temný kraj neunikla postava vyšinutého sériového vraha Romana Justla, který si udělal zálusk na Petra Kraje. O sériového vraha, který sedí ve vězení, v podání Igora Bareše nepřijdou diváci ani v druhé sérii, kde se tento psychopat a dokonalý manipulátor opět objeví.

Jde z něj mrazení, stejně jako z místa, kde tenhle vrah posedlý Petrem Krajem sedí. „Přiznám se, že jsem nepředpokládal, že moje postava bude mít pokračování i v další sérii. Byl jsem mile překvapený, když mi z produkce zavolali, protože ta postava Romana Justla byla odsouzená a uvězněná,“ přiznává herec překvapení ze svého obsazení. „Sestry Bártů napsaly takovou postavu, která připomíná Anthony Hopkinse a jeho Hannibala Lectera v Mlčení jehňátek, a to mě velmi potěšilo, protože mám Anthonyho velmi rád. Jsem postava, která má schopnost ovlivňovat dětí i na svobodě, a to sám sedí za mřížemi, to mě baví,“ poodhaluje herec děj seriálu a je rád za tak neobvyklou postavu. „Cestu jsem si k ní hledal skrze text a režijní vedení Jitky Bártů. To šlo ruku v ruce. Ten cíl byl jasný a doufám, že jsme nezabloudili. Ony ty vyšinuté postavy se hrají snáz a člověk většinou při jejich hraní najde něco, co v sobě má, o čem třeba nevěděl. Ti kladní hrdinové nejsou vděčná úloha.“

Do vězení se Igor Bareš díky Temnému kraji nedostal, všechny scény se natáčely v kancelářích, které byly upravené pro natáčení. Na výslech a návštěvu tak mohli jen policista Lukáš Vaculík a psycholog Saša Rašilov a s oběma herci byla spolupráce radostná. „Oba pánové jsou naprosto profesionální a spolupráce je stoprocentně kladná, nemám vůbec výhrady. Rád se setkávám s lidmi takových zvučných jmen, jako je pan Lukáš Vaculík a pan Saša Rašilov.“ A jak je na tom herec s detektivkami a krimiseriály? „Víte, detektivní žánr se od toho kriminálního liší, to bych podotkl. Detektivka je o tom, že nevíme, kdo je pachatel, a kriminálka znamená, že víme, kdo je pachatel, už od začátku a jen sledujeme jeho dopadení. Já mám raději detektivky, proto je i načítám jako audioknížky, a rozhodně jimi nelistuji dopředu. Jsem pak na konci překvapen, co jsem vlastně četl,“ prozrazuje herec, kterého uvidíte už v dalším pokračování seriálu Temný kraj na televizi Prima.

Zdroj: FTV Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.